آغاز عملیات اجرایی راه دسترسی به سایت صنوف آلاینده خراسان جنوبی 

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: آغاز عملیات اجرایی راه دسترسی به سایت صنوف آلاینده خراسان جنوبی 

ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری خراسان جنوبی از آغاز عملیات اجرایی راه دسترسی به سایت صنوف آلاینده طی یک هفته آینده خبر داد. 

احمد بنده ئی، پنج شنبه شب ۱۵ تیر اظهار کرد: تأمین زیرساخت‌های عمرانی سایت صنوف آلاینده در دستور معاونت عمرانی استانداری قرار گرفته است. 

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه با توجه به تأکید استاندار جلسات متعددی با معاون عمرانی استانداری برگزار شده که داری مصوباتی است، افزود: در همین راستا برای تأمین آب ۲۳ کیلومتر لوله گذاری و چهار کیلومتر خط انتقال انجام شده است. 

به گفته وی؛ ۶ کیلومتر خط انتقال برق انجام شده و ۵۷ ترانس نیاز است که تاکنون ۲۰ عدد آن تأمین شده و ۳۷ ترانس باقیمانده عدد بالایی را می‌طلبد که معادل ۳۷ میلیارد است که شرکت برق این اعتبار را در سفر دوم ریاست‌جمهوری خواهد گنجاند. 

مدیرکل دفتر فنی استانداری خراسان جنوبی با اشاره به اجرای پروژه گاز رسانی به سایت صنوف آلاینده گفت: خط انتقال گاز تا بلوار پیامبر اعظم منتقل شده است. 

وی افزود: براورد ریالی دسترسی راه ورودی انجام شده، متولی این طرح شهرداری است و طرح توسط دفتر فنی تهیه و مصوبه شورای ترافیک را گرفته است که ابلاغ خواهد شد. رقم ریالی این پروژه معادل ۷۰ تا ۷۵ میلیارد تومان است. 

مدیرکل دفتر فنی استانداری خاطرنشان کرد: اقدامات ورودی و راه دسترسی طی یک هفته آینده تعیین تکلیف می‌شود. 

بنده ئی با اشاره به تعیین سهم آماده سازی زمین سایت، گفت: یکی از برکات جلسات برگزار شده این بود که سهم شهرداری و راه و شهرسازی پرداخت شد. 

وی ادامه داد: تاکنون یک هزار و ۱۰۲ پروانه ساختمانی صادر شده و ۲۱ واحد هم پایان کار گرفته است. در مصوبات سفر ریاست جمهوری، استاندار تأکید ویژه داشتند که مشکلات رفع شود، لذا برای تأمین برق سه میلیارد تومان پیشنهاد شد که منتظر خبر خوب آن هستیم چراکه مصوبات تأیید شده است. 

بنده ئی با بیان اینکه اعتبار راه دسترسی سایت به طول  هزار و  ۵۰۰ متر پیشنهاد شده، گفت: این مهم نیازمند ۷۵ میلیارد تومان اعتبار است که مصوبه اگر اجرایی شود چراغ سایت روشن و مشکلات زیرساختی حل می‌شود. 

به گفته وی؛ امکانات سایت با تأخیر انجام شده و واحدهای کمی مستقر شده‌اند، اما طی دو سال گذشته تمام تلاش ما تأمین زیرساخت‌ها بوده و تأمین آب و گاز به صورت دیون در حال اجرا است. 

وی گفت: کار در سایت صنوف آلاینده متوقف نشده و اگر این دو مصوبه‌ای که در سفر دوم ریاست‌جمهوری مصوب شده، اجرایی شود چراغ سایت روشن می‌شود. 

مدیرکل دفتر فنی استانداری با اشاره به بدهکاری شهرداری به صنوف آلاینده،  افزود: سهم راه و شهرسازی مشخص شده و منتظر ابلاغ برای پرداخت هستیم. طی یک و نیم سال گذشته سعی شده برای راه اندازی سایت،  گروه همکاری تشکیل شود و تا یک هفته آینده گریدر برای آماده سازی راه دسترسی مستقر خواهد شد. 

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « آغاز عملیات اجرایی راه دسترسی به سایت صنوف آلاینده خراسان جنوبی  » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *