پاریس: خشونت پلیس محدود به فرانسه نیست، در کل اروپا شایع است

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: پاریس: خشونت پلیس محدود به فرانسه نیست، در کل اروپا شایع است

وزیر فرانسه در امور اروپا گفته، خشونت پلیس یک مشکل یا مساله منحصر به فرد در فرانسه نیست و در میان کشورهای اروپایی مساله‌ای رایج و شایع محسوب می‌شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، “لارنس بون” مقام وزارت خارجه فرانسه در امور اروپا در مصاحبه‌ای با شبکه خبری RFI گفت: واقعا یک تراژدی رخ داده، یک تراژدی وحشتناک و غیرقابل قبول. ما همچنین شاهد بازگشت سریع نظم هستیم که امیدواریم طولانی مدت و بدون وقوع مسائل جدی و اختلالات دیگر باشد؛ اما باید گفت که آیا این فقط مختص فرانسه است؟ اصلا اینطور نیست. در سال ۲۰۱۱ در انگلیس و یک سال پیش از بازی‌های المپیک اتفاق مشابهی در دانمارک و در سوئد افتاد.

وی همچنین گفت، فرانسه به دلیل ورود مهاجران هیچ مشکل امنیتی ندارد. هیچ مشکل یا مساله امنیتی در فرانسه نیست. شورش‌ها و غارت‌های وحشتناکی در فرانسه اتفاق افتاده است. اگر به خیابان‌ها بروید با حجم زیادی توریست روبرو می‌شوید. فرانسه یکی از کشورهایی است که بیشترین تعداد گردشگر را در جهان دارد و گردشگران در فرانسه مورد استقبال زیادی قرار می‌گیرند.

در این میان، “جوردن باردلا” رهبر حزب راست افراطی “راهپیمایی ملی” روز سه شنبه گفته بود فرانسه با حجم زیادی مهاجر روبروست که باعث می‌شود تا تنش‌ها و خطرات امنیتی در کشور تشدید شود.

درگیری‌های خیابانی در فرانسه پس از آن آغاز شد که در ۲۷ ژوئن سال جاری میلادی و در جریان ایست پلیس راهنمایی و رانندگی در نانتر، حومه پاریس پلیس به یک نوجوان ۱۷ ساله تیراندازی کرد و او را که از فرمان ایست ماموران امتناع کرده بود، به ضرب گلوله کشت.

این رویداد به موجی از اعتراضات و در نهایت اعتراضات خشونت آمیز در چندین شهر فرانسه منجر شد.

وزارت کشور فرانسه نیز گفته که صدها ساختمان دولتی، مغازه و بانک تخریب شده و بیش از ۳۰۰۰ نفر که بسیاری از آنها جوانان و نوجوانان هستند، دستگیر شده‌اند.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « پاریس: خشونت پلیس محدود به فرانسه نیست، در کل اروپا شایع است » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *