تخصیص ۱۹ درصد اعتبارات سفر ریاست جمهوری به شهرستان کیار

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: تخصیص ۱۹ درصد اعتبارات سفر ریاست جمهوری به شهرستان کیار

ایسنا/چهارمحال و بختیاری فرماندار کیار گفت: از مجموع ۷۸۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب سفر ریاست جمهور به استان، تاکنون ۱۵۵ میلیارد تومان معادل ۱۹ درصد تخصیص پیدا کرده است.

 سید شجاع زیلابی با اعلام این خبر اظهار کرد: در سفر رییس جمهور، ۷۸۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات سفر  برای ۵۷ پروژه شهرستان کیار مصوب شد که باید در طول ۳ سال تخصیص پیدا کند، تاکنون از این مبلغ  ۱۵۵ میلیارد تومان معادل ۱۹ درصد تخصیص اعتبار صورت گرفته است.

وی در توضیح مهم‌ترین پروژه‌های مصوب، بیان کرد: احداث سالن‌های ورزشی مربوط به آموزش و پرورش و اداره نوسازی مدارس، احداث ساختمان دادگستری ناغان، تکمیل و تامین آب‌ها و پمپاژ آب در بخش جهاد کشاورزی با ۵۰ میلیارد تومان بودجه در دستور کار قرار دارد.

فرماندار کیار افزود: برای سد و شبکه آبیاری گهرو ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب پیش‌بینی شده است و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام بهداشتی ۱۵ میلیارد تومان، تکمیل طرح‌های نیمه تمام اراضی کشاورزی ۵۵ میلیارد تومان و تکمیل تاسیسات فاضلاب نیز ۳۵ میلیارد تومان اعتبار مصوب شده است.

زیلابی سد گهرو را مهم‌ترین پروژه شهرستان کیار دانست و گفت: تکمیل این سد ۳۶۹ میلیارد تومان هزینه در بر داشته است و پیمانکار پروژه نیز هماهنگ شده است.

وی اعتبارات سفر رییس جمهور را اعتباری بی‌سابقه در این شهرستان دانست و تاکید کرد: این اولین بار است که در طول ۴۰ سال گذشته، چنین اعتباری به همت مسئولین و ریاست جمهور به شهرستان کیار داده شده است.

بر اساس گزارش روابط عمومی استانداری چهارمحال و بختیاری، فرماندار کیار با اشاره به پروژه‌های اشتغال‌زا، خاطرنشان کرد: با اعتبارات مصوب از محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش فنی حرفه‌ای اشتغال خوبی ایجاد خواهد شد، همچنین در بخش جهاد کشاورزی، پمپاژهای آب می‌تواند اراضی شیب دار ۸۰۰ هکتاری را زیر پوشش آبی بیاورد و از لحاظ اشتغال‌زایی و تولید آمار قابل توجهی را ایجاد کند.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « تخصیص ۱۹ درصد اعتبارات سفر ریاست جمهوری به شهرستان کیار » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *