۲۱۷۷ کارگاه در لرستان مشمول طرح بخشودگی هستند

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: ۲۱۷۷ کارگاه در لرستان مشمول طرح بخشودگی هستند

ایسنا/لرستان مدیرکل تامین اجتماعی لرستان گفت: ۲۱۷۷ کارگاه در استان مشمول طرح بخشودگی هستند.

منوچهر گودرزی امروز ۲۷ تیرماه در سه‌شنبه‌های خبری که در سالن آمفی‌تئاتر استانداری لرستان برگزار شد، اظهار کرد: سازمان تامین اجتماعی بخش‌نامه بیمه فراگیر خانواده ایرانی برای بیمه دانشجویان، دختران، زنان خانه‌دار به عنوان طرح تحولی در دست اقدام دارد.

وی با بیان اینکه ۵۲.۵  از جمعیت کشور تحت پوشش تامین اجتماعی است، اضافه کرد: در لرستان ۱۳۷ هزار و ۸۳۵ در ۱۹ هزار کارگاه فعال بیمه شده داریم و لیست پرداخت حق بیمه آنها داده می‌شود.

مدیرکل تامین اجتماعی لرستان با بیان اینکه ۱۸۰۴ مقرری بگیر بیمه بیکاری در استان داریم، گفت: همچنین ۹۴ هزار و ۵۰۰ بیمه شده خاص که شامل دانشجو، زنان خانه‌دار، بارور و کارگر ساختمانی هستند.

گودرزی اضافه کرد:  در مجموع ۲۳۶ هزار نفر مجموع بیمه‌شدگان اصلی هستند و بیش از ۸۵ هزار نفر بازنشسته و مستمری بگیر داریم.

وی ادامه داد: از مجموع ۱.۸ میلیون نفر جمعیت لرستان، ۷۷۶ هزار نفر معادل ۴۲.۷ درصد جمعیت استان تحت پوشش تامین اجتماعی لرستان هستند و نسبت به کشور ۱۰ درصد عقب هستیم.

مدیرکل تامین اجتماعی لرستان با بیان اینکه استان زیاندهی برای تامین اجتماعی محسوب می‌شویم، گفت: ناترازی بین نقدینگی و منابع و مصارف وجود دارد و شاهد انباشت بدهی دولت به تامین اجتماعی بابت پرداخت سه درصد حق بیمه بیکاری و ۲۷ نوع بیمه کمک دولتی که هرساله برای دولت ایجاد و جزو انباشت بدهی قرار می‌گیرد.

گودرزی بیان کرد: دولت سیزدهم ۱۷۰ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های دولت را پرداخت کرده که این اقدام در طول عمر تامین اجتماعی نادر بوده است.

وی گفت: سازمان تامین اجتماعی در کشور ۱۰۶ هزا رمیلیارد تومان از بدهی‌های بانکی و درمانی را تسویه کرده است.

مدیرکل تامین اجتماعی لرستان با بیان اینکه اقدامات خوبی در حوزه درمان و بیمه زوج‌های نابارور انجام شده است، گفت: برای حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، هزینه‌های درمانی زوجین را تامین اجتماعی پرداخت می‌کند.

گودرزی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی سعی کرده یک توسعه دسترسی عادلانه به درمان داشته باشد، ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی برای پایدرای و حفظ اشتغال، طرح بخشودگی جرائم را اجرا کرده و در مجموع در لرستان ۲۱۷۷ کارگاه مشمول این طرح هستند و چنانچه متقاضی شوند و طرح‌های ۱۲ ماهه و یا نقدی  سازمان را انتخاب کنند تقریبا ۱۲۵ میلیارد تومان از بدیهی آنها بخشوده می‌شود.

وی یادآور شد: سازمان تامین اجتماعی لرستان در بحث ارائه خدمات غیرحضوری حائز رتبه سوم کشوری شده است.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « ۲۱۷۷ کارگاه در لرستان مشمول طرح بخشودگی هستند » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *