بودجه عمرانی شیراز ۵۰۰ درصد رشد داشته است

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: بودجه عمرانی شیراز ۵۰۰ درصد رشد داشته است

ایسنا/فارس شهردار شیراز، با بیان اینکه در مقایسه با سال ۱۴۰۰ بودجه عمرانی مدیریت شهری، ۵۰۰ درصد رشد داشته است، گفت: اعتبارات عمرانی از ۴۰۴۵ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۰ به ١٩ هزار و ۳۶۰ میلیارد تومان برای امسال افزایش داشته است.

محمدحسن اسدی دوشنبه دوم مردادماه در یک کنفرانس خبری با بیان اینکه کل بودجه کمتر از دو سال ۴۰۰ درصد رشد داشته و از شش هزار و ۱۶۰ میلیارد تومان به عدد ۲۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان رسیده است، افزود: برای نخستین با  بودجه درآمدی شهرداری در سال ۱۴۰۱ تحقق ۱۰۳ درصدی داشته است اگرچه در این مسیر به جای هفت خوان، هفتاد خوان را پشت سر گذاشته‌ایم.

او با تاکید بر اینکه رویکرد شهرداری، اجرای بدون کم و کاست مصوبات شوراست، اضافه کرد: با صراحت اعلام می‌کنم تمام توفیقات بدست آمده در شهرداری و مدیریت شهری با مساعدت و پشتیبانی شورا و اتحاد و وحدت میان این دو مجموعه بوده و شورا هیچ مانعی بر سر راه شهرداری نگذاشته و همواره نقش دلگرمی داشته است. بنده امروز به جای شهردار، خود را عضو چهاردهم شورا می‌دانم.

اسدی در بخش دیگری از سخنان خود به اصلاحات و تحولات اداری در مجموعه شهرداری شیراز اشاره و اضافه کرد: در یکسال گذشته بخش زیادی از معاونت‌های شهرداری و شهرداری مرکزی به ساختمان جدید منتقل شد و ساختمان قدیم شهرداری مرکزی به موزه بلدیه قدیم شیراز اختصاص یافت. همچنین در طول یکسال گذشته ۳۵۰ نفر از پرسنل شهرداری بازنشسته شده و حتی یک نفر هم جایگزین آنها نشده است.

او با بیان اینکه شهرداری شیراز ۹ هزار میلیارد تومان به بانک‌ها و پیمانکاران بدهکار بوده است، خاطرنشان کرد: از این میزان، ۴۰۰۰ میلیارد تومان بدهی به بانک شهر و پیمانکاران پرداخت شده و در حال حاضر ۵۵۰۰ میلیارد تومان بدهی باقی مانده است.

اسدی میزان مطالبات شهرداری شیراز، از دستگاه‌های دولتی را ۳۵ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعلام و با بیان اینکه، این عدد در سامانه دولت ثبت شده است، گفت: طی ۲ سال گذشته تعداد پروژه‌های عمرانی شاخص از ۲۲۶ پروژه به ۵۳۶ پروژه افزایش داشته که ارزش این پروژه‌ها ۵۰ هزار میلیارد تومان است.

شهردار شیراز با بیان اینکه در حال حاضر ۵۳۶ پروژه بزرگ مقیاس و ۲۲۸۰ پروژه ریز و کوچک مقیاس در شهر شیراز در حال اجراست، گفت: ۶۱۳ پروژه دیگر نیز در مرحله پیش طراحی و یا عقد قرارداد قرار دارد.

اسدی در خصوص اجرای کامل مصوبه دو مرحله‌ای کردن پروانه‌های ساختمانی، گفت: براساس مصوبه شورا تا پایان شهریورماه باید تمام مناطق یازدهگانه شیراز این مصوبه را اجرایی کنند.

او افزود: در حال حاضر آیین نامه دو مرحله ای کردن پروانه‌های ساختمانی تهیه و تدوین شده و در مناطق ۵ و ٧ شهرداری شیراز در حال اجراست.

بودجه عمرانی شیراز ۵۰۰ درصد رشد داشته است

شهردار شیراز در خصوص بانک اطلاعات زمین در این شهرداری کلانشهر نیز گفت: تمام اطلاعات املاک و زمین‌های شهرداری در سامانه ثبت شده و در شهرداری شیراز املاک گم شده نداریم.

اسدی تصریح کرد: در املاک شهرداری مورد مسیر هم که در اختیار عده‌ای از افراد اعم از مدیران تا کارمندان قرار گرفنه است، نیز اظهارنامه در سامانه سنا ارسال شده و حکم قضایی تخلیه برای آنها گرفته شده است.

او با تاکید بر اینکه یک تیم شناسایی پیگیر این املاک هستند، افزود: حتی اگر فردی اعلام کند برای ثبت نام فرزندش در مدرسه از این طرح آدرس اقدام کرده است، ما اجاره را به قیمت روز از آنها می‌گیریم.

شهردار شیراز همچنین با تاکید بر اینکه با هرگونه تبعیض در این مورد مخالفیم، گفت: برای ماندن افراد در این املاک با یک مورد هم موافقت نکرده‌ایم.

اسدی، هزینه فضاسازی محیطی ایام محرم که توسط شهرداری شیراز انجام شده را ۱۶ میلیارد ریال اعلام کرد.

او همچنین در خصوص نحوه مدیریت شهرداری در بحث بارفروشان و سد معبر گفت: ضعف شهرداری را در این مورد قبول دارم و معتقدم همه با هم باید دست به دست بدهیم تا این چالش و معضل شهری به بهترین شکل مدیریت شود.

شهردار شیراز در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه در ابتدای شروع به کار مبنای تغییر مدیریت‌ها را نداشتم و به دنبال پیشبرد کارها بودم، گفت: البته حین کار، مسائلی پیش می‌آید که لاجرم تغییر مدیریت‌ها را به دنبال دارد.

اسدی افزود: هیچ مدیری در مجموعه شهرداری حق ندارد از سوالات و پرسش خبرنگاران ناراحت و برآشفته شود.

او اضافه کرد: نگاه ما در شهرداری علاوه بر انجام وظایف محوله، پاسخگویی و شفافیت در روند انجام اقدامات است، لذا به تمام مدیران شهرداری در این خصوص تذکر جدی خواهم داد.

شهردار شیراز با یادآوری اینکه پروژه‌های پنجگانه شهرداری شیراز در بحث گردشگری به مراحل خوبی رسیده و جانمایی موزه قرآن در بلوار چمران انجام شده است، گفت: به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد مصوبه‌ای از شورا بر روی زمین باقی بماند.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « بودجه عمرانی شیراز ۵۰۰ درصد رشد داشته است » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *