صادرات یک میلیارد و ۷۳۸ میلیون دلار کالا از گمرکات خوزستان/ کاهش ۵۱ درصدی واردات

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: صادرات یک میلیارد و ۷۳۸ میلیون دلار کالا از گمرکات خوزستان/ کاهش ۵۱ درصدی واردات

ایسنا/خوزستان ناظر گمرکات خوزستان از صادرات یک میلیارد و ۷۳۸ میلیون دلار کالا از گمرکات استان در ۴ ماهه ابتدایی امسال خبر داد.

بهروز قره بیگی در گفت و گو با ایسنا، در خصوص آمار صادرات از گمرکات خوزستان اظهار کرد: در چهار ماه نخست امسال یک میلیارد و ۷۳۸ میلیون دلار کالا از گمرکات استان صادر شده است.

وی با بیان اینکه این میزان صادرات از نظر وزنی ۶ میلیون و ۵۷۲ هزار تن بوده است، افزود: میزان صادرات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی ۲۵ درصد افزایش و از لحاظ ارزشی ۳۱ درصد کاهش داشته است.

ناظر گمرکات خوزستان در خصوص عمده محصولات صادراتی از گمرکات استان تصریح کرد: مواد پتروشیمی، محصولات کشاورزی، فولاد، مصالح ساختمانی، وسایل مکانیکی و الکترونیکی، آبزیان پرورشی و مواد غذایی از مهمترین اقلام صادراتی از گمرکات خوزستان هستند.

قره بیگی عنوان کرد: کشورهای امارات متحده عربی، عراق، چین، جنوب شرق آسیا، ترکیه، روسیه، افغانستان و پاکستان مقاصد این اقلام صادراتی هستند.

وی با بیان اینکه میزان واردات در چهار ماهه نخست امسال ۵۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است، ادامه داد: میزان واردات گمرکات استان خوزستان در این مدت، ۴ میلیون و ۴۹۹ هزار تن به ارزش ۲ میلیارد و ۶۹۸ میلیون دلار بوده است.

قره بیگی خاطرنشان کرد: درآمد ۴ ماهه گمرکات خوزستان ۶۵ هزار و ۳۱۵ میلیارد ریال بوده که نسبت به سال گذشته ۱۰۳ درصد افزایش داشته است.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « صادرات یک میلیارد و ۷۳۸ میلیون دلار کالا از گمرکات خوزستان/ کاهش ۵۱ درصدی واردات » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *