نقش استراتژیک ایران در جاده ابریشم غیرقابل انکار است

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: نقش استراتژیک ایران در جاده ابریشم غیرقابل انکار است

ایسنا/آذربایجان شرقی معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: نقش استراتژیک ایران در جاده ابریشم مهم و غیرقابل انکار است.

تراب محمدی در دیدار با جمعی از اعضای کمیته اجرایی رویداد بین المللی «فضا و زمان» در جاده ابریشم، اظهار کرد: برگزاری این رویداد می تواند نقش مهم و به‌سزایی در احیای جاده ابریشم داشته باشد، جاده ای که از دیرباز با ایران پیوند خورده و جایگاه استراتژیکی در توسعه اقتصادی منطقه دارد.

وی افزود: برگزاری رویدادهای علمی، فرهنگی زمینه ساز ارتباطات بین المللی است و از این جهت می توان تاکید کرد که این گونه فعالیت ها بر تسهیل گری امور سیاسی و اقتصادی کشور نقش مهم و اساسی می تواند داشته باشد.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بحث کریدورهای ترانزیتی برای کشورها مطرح شده و از اهمیت بالایی برخوردار است و کشورها تلاش می کنند تا هرطور شده در مسیر کریدورها قرار گیرند تا بتوانند از ثمرات مثبت ترانزیت های بین المللی در داخل کشورهایشان برخوردار شوند.

تراب محمدی تاکید کرد: احیای جاده ابریشم به عنوان یک کریدور تاریخی و پر اهمیت بسیار حیاتی بوده و رویداد بین المللی «فضا و زمان» در جاده ابریشم با حضور میهمانان سیاسی، علمی و فرهنگی از ژاپن، چین و … می تواند نقش و ضرورت احیای جاده ابریشم با حضور پرقدرت ایران را به صورت شفاف و موثر بیان کند.

به گزارش ایسنا به تقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان‌شرقی، رویداد بین المللی «فضا و زمان» در جاده ابریشم ۱۸ شهریور لغایت ۳۰ مهر سال جاری به میزبانی دانشگاه هنر اسلامی تبریز و با مشارکت استانداری آذربایجان شرقی، شهرداری و شورای اسلامی تبریز، سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، دانشگاه آزاد اسلامی تبریز، نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال‌غرب کشور، فرمانداری تبریز و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « نقش استراتژیک ایران در جاده ابریشم غیرقابل انکار است » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *