خنثی‌شدن حمله جدید پهپادی اوکراین به مسکو

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: خنثی‌شدن حمله جدید پهپادی اوکراین به مسکو

وزارت دفاع روسیه صبح سه‌شنبه اعلام کرد که رژیم کی‌یف اواخر شب با سه پهپاد به مسکو حمله کرد که دو فروند از آنها سرنگون شد و پهپاد سوم در منطقه ساختمان‌های غیرمسکونی در مسکو سیتی کنترل شده و سقوط کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: در شب اول اوت، حملات پهپادی رژیم کی‌یف برای هدف قرار دادن مکان‌هایی در مسکو سیتی و منطقه مسکو خنثی شد.

وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که سامانه‌های پدافند هوایی دو پهپاد اوکراینی را بر فراز قلمروی مناطق اودینتسوو و ناروفومینسک در منطقه مسکو منهدم کردند. پهپاد دیگر با استفاده از جنگ الکترونیک مختل شد و با از دست دادن کنترل، در منطقه مجتمع ساختمان‌های غیرمسکونی مسکو سیتی سقوط کرد.

سرگئی سوبیانین، شهردار مسکو نیز از طریق تلگرام نوشت که سامانه‌های پدافند هوایی چندین پهپاد را که در تلاش برای ورود به مسکو بودند، سرنگون کردند و یکی از این پهپادها به همان برج در مسکو سیتی اصابت کرد که در جریان حمله پهپادی مشابه در صبح روز یکشنبه هدف قرار گرفته بود.

سوبیانین اظهار داشت: از تلفات احتمالی این حمله اطلاعی در دست نیست، در حالی که شیشه‌های برج در مساحتی حدود ۱۵۰ متر مربع آسیب دیده است.

وی خاطرنشان کرد: نیروهای اورژانس در محل حادثه مشغول به کار هستند.

شهردار مسکو در ساعات اولیه روز یکشنبه نیز گفته بود: پهپادهای اوکراینی به شهر مسکو، منطقه نمادین مالی و تجاری پایتخت روسیه، جایی که برخی از بلندترین آسمان‌خراش‌های اروپا در آن قرار دارند، حمله کرده‌اند. نمای دو برج اداری شهر مسکو آسیب جزئی دیده است.

طبق تصاویر و ویدئوهای منتشر شده از صحنه برخورد، نشان می‌دهند این پهپاد اوکراینی یک برج ۵۰ طبقه‌ای تحت عنوان مجموعه “IQ Quarter” را هدف قرار گرفته است؛ برجی که بسیاری از دفاتر آژانس‌های دولتی روسیه از جمله وزارت اقتصاد، دارایی و ارتباطات در آن حضور دارند.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « خنثی‌شدن حمله جدید پهپادی اوکراین به مسکو » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *