افزایش ۲۰ درصدی مراجعه به اورژانس البرز در پی گرمازدگی

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: افزایش ۲۰ درصدی مراجعه به اورژانس البرز در پی گرمازدگی

ایسنا/البرز رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز نسبت به بروز گرمازدگی هشدار داد و گفت: با توجه به اعلام هواشناسی و افزایش دما در روزهای آخر هفته، احتمال افزایش گرمازدگی در استان وجود دارد و شهروندان باید نسبت به پیشگیری از گرمازدگی آگاهی داشته باشند.

به گزارش ایسنا، دکتر شهرام صیادی با اعلام آمادگی کلیه مراکز درمانی استان اظهار کرد: مراجعه به مراکز درمانی و تماس با اورژانس در خصوص گرمازدگی طی این روزهای اخیر ۲۰ درصد افزایش داشته است.

صیادی  به گروه‌های در معرض خطر اشاره کرد و افزود:  کودکان، سالمندان، افرادی که فعالیت زیاد بدنی، بیماری مزمن مثل فشار خون و دیابت دارند حتما توصیه های پیشگیری را رعایت کرده و در ساعات اوج گرما در فضای گرم قرار نگیرند.

وی تاکید کرد: در صورت مشاهده علایم گرمازدگی مانند افزایش دمای بدن، پوست داغ و خشک، تنفس سریع، سردرد و سرگیجه و بی حالی فورا با اورژانس تماس بگیرید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: در این روزها آب زیاد مصرف شود و از نوشیدنی های کافیین دار مثل چای پرهیز و از لباس های نخی و رنگ روشن استفاده شود و افرادی که فعالیت‌های زیاد بدنی در محیط بیرون از منزل دارند مانند کارگران ساختمانی، رانندگان و … مراقبت های لازم تغذیه ای و محافظت از قرار گرفتن در برابر تابش مستقیم خورشید را در نظر داشته باشند.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « افزایش ۲۰ درصدی مراجعه به اورژانس البرز در پی گرمازدگی » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *