جزئیات تصادف منجر به فوت پسر بچه ۱۰ ساله در هرمزگان اعلام شد

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: جزئیات تصادف منجر به فوت پسر بچه ۱۰ ساله در هرمزگان اعلام شد

ایسنا/هرمزگان رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه از راه اندازی مجدد پایگاه رمکان خبر دارد.

دکتر محمود حسین پور صبح امروز (۱۲ مردادماه) در جمع خبرنگاران، با اعلام این خبر بیان کرد: پایگاه اورژانس رمکان و چند پایگاه دیگر که به علت مشکلات اعتباری، مدت کوتاهی تعطیل بود، مجدد راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: تعداد پرسنل هر شیفت در این پایگاه ۲ نفر است و در تمامی ۲۴ ساعت فعال است.

به گفته دکتر حسین پور، ساختمان پایگاه با کمک و مشارکت خیر و دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ساخته شده و آمبولانس هم اهدایی خیر به درمانگاه رمکان است که پایگاه و درمانگاه را پوشش می دهد.

وی در خصوص حادثه تصادف منجر به فوت پسر بچه ۱۰ ساله در تاریخ سوم مردادماه توضیحاتی ارائه کرد و افزود: آمبولانس اعزامی این مرکز که از پایگاه جاده ای سوزا به محل حادثه اعزام شده بود، طبق استاندارد کشور و در کمتر از ۱۴ دقیقه بر بالین مصدوم حاضر بوده اما متاسفانه شدت تصادف به حدی بوده که مصدوم طبق گزارشات و مستندات پزشکی در همان دقایق اولیه فاقد هر گونه علائم حیاتی بوده و به رغم احیاء قلبی و ریوی انجام شده برای مصدوم، اقدامات انجام شده موثر نبوده و در نهایت منجر به فوت این کودک می شود.

دکتر حسین پور در پایان خاطرنشان کرد: لازم به ذکر است که اعزام آمبولانس از یک پایگاه دیگر، به دلایلی از جمله ،‌ ماموریت بودن آمبولانس موجود در منطقه یا تعطیلی موقت پایگاه به دلیل خراب شدن آمبولانس تا زمان جایگزین کردن آمبولانس پشتیبان، امری شایع است و معمولا پایگاه های اورژانس ۱۱۵ به نحوی جانمایی می شوند که در صورت نیاز و هم چنین در مواقعی که نیاز به بیش از یک آمبولانس است، بتواند همپوشانی داشته باشند.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « جزئیات تصادف منجر به فوت پسر بچه ۱۰ ساله در هرمزگان اعلام شد » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *