اجرای صددرصدی مصوبات سفر اول رئیس جمهور به ایلام در حوزه گازرسانی

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: اجرای صددرصدی مصوبات سفر اول رئیس جمهور به ایلام در حوزه گازرسانی

ایسنا/ایلام مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام گفت: از ابتدای شروع به کار دولت سیزدهم تاکنون یک شهر و ۶۲ روستا در اقصی نقاط استان ایلام از نعمت گاز طبیعی برخوردار و ۵ مصوبه قبلی رئیس‌جمهور و هیأت دولت به ایلام در دور اول در این شرکت ۱۰۰ درصد اجرایی شده است.

«محمود کشاورز» در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این خبر، اظهار کرد: این روستاها شامل ۴ روستا در آبدانان، یک روستا در ایلام، یک روستا در ایوان، ۶ روستا در چرداول، ۲ روستا در چوار، ۳ روستا در دره شهر، ۱۶ روستا در دهلران، ۲ روستا در سیروان، یک روستا در مهران، ۶ روستا در ملکشاهی، ۲۰ روستا در هلیلان و همچنین شهر پهله از توابع شهرستان دهلران بوده است.

 وی با بیان اینکه در این مدت ۷۶۷ کیلومتر خطوط تغذیه و شبکه توزیع در اقصی‌نقاط استان انجام شده است، گفت: از ابتدای شروع به کار دولت سیزدهم تاکنون بیش از ۱۰ هزار و ۶۳۹ علمک در مناطق شهری و روستایی استان نصب و راه‌اندازی شده است.

 مدیرعامل شرکت گاز استان با اشاره به اینکه در طول ۲ سال گذشته تاکنون ۲۱ هزار و ۸۳۸ اشتراک جدید پذیرش شده است، تصریح کرد: گازرسانی به یک جایگاه CNG، نصب و راه‌اندازی ۲۸ ایستگاه تقلیل فشار، ایستگاه میترینگ اندازه‌گیری و همچنین ۲ شهرک صنعتی نیز از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند.

 کشاورز با بیان اینکه در راستای تحقق نام‌گذاری امسال و سال گذشته گازرسانی به صنایع استان توجه ویژه‌ای شده است، تأکید کرد: در طول ۲ سال گذشته تاکنون بیش از ۳۴۲ واحد تولیدی و صنعتی در اقصی‌نقاط استان ایلام گازدار شده است.

 وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۹ درصد جمعیت روستایی ایلام از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند، گفت: از ۶۳۷ روستای استان هم اکنون ۵۶۶ روستا از نعمت گاز طبیعی برخوردار بوده و در حال حاضر ۱۷ روستا در دست اجرا است، ۱۳ روستا در دستور کار گازرسانی قرار دارند و ۳۷ روستای دیگر فاقد توجیه گازرسانی هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام به مصوبات دور اول سفر رئیس‌جمهور به استان ایلام در حوزه گازرسانی اشاره کرد و گفت: گازرسانی به ۸ روستای استان شامل طلور آبدانان، هرقروش چرداول، بانروشان مهران، قرجیلیگان و انجیر ملکشاهی، فرخ‌آباد، گوراب علیا و سفلی دهلران برای سال ۱۴۰۰ بود که خوشبختانه با تلاش جهادی همکاران در همان سال کار گازرسانی این روستاها به اتمام رسید و هم اکنون مردمان این مناطق از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.
 کشاورز به دیگر مصوبات سفر رئیس‌جمهور به ایلام در دور اول اشاره کرد و افزود: تکمیل گازرسانی و علمک گذاری به دو شهر میمه و پهله در سال ۱۴۰۰ به انجام رسید و مردم عزیز این مناطق هم اکنون از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

کشاورز به دیگر مصوبات سفر رئیس‌جمهور به ایلام تحت عنوان “گازکشی داخلی منازل مسکونی ۴۵۰ مددجوی تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی به‌صورت رایگان انجام شود”، اشاره کرد و گفت: این شرکت در راستای مسئولیت اجتماعی و کمک به اقشار نیازمند جامعه در مجموع تعداد ۵۱۶ مورد گازکشی داخلی ساختمان شامل ۳۳۱ مورد افراد تحت پوشش کمیته امداد و ۱۸۵ مورد افراد تحت پوشش بهزیستی را به‌صورت رایگان انجام داده است.

وی گازرسانی به ۲ روستای هلیلان در سال ۱۴۰۰” را از دیگر مصوبات سفر اول رئیس‌جمهور به ایلام عنوان و تصریح کرد: در این راستا ۲ روستای «بالا دشته» و «گراب» از توابع شهرستان هلیلان در همان سال گازدار و گامی در راستای محرومیت‌زدایی این مناطق برداشته شد.

 وی دیگر مصوبات سفر رئیس‌جمهور به ایلام در دور اول تحت عنوان گازرسانی به ۱۰ روستای هلیلان در سال ۱۴۰۱ اشاره کرد و گفت: گازرسانی به ۱۰ روستای هلیلان شامل پیازآباد، بان لکان، پیامن سفلی، علیا و وسطی، تورم، رودبره، سرچلوسکان سفلی و علیا، گاودول به پایان رسیده و پیمانکار در حال نصب انشعاب علمک برای منازل این روستاها بوده و انجام عملیات اجرایی گازرسانی به سایر روستاها با پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصد در حال انجام است.

 کشاورز با بیان اینکه ۵ مصوبه قبلی رئیس‌جمهور و هیأت دولت به ایلام در دور اول در این شرکت ۱۰۰ درصد اجرایی شده است، افزود: شرکت گاز استان ایلام در زمینه‌های مختلف گازرسانی به مناطق شهری، روستایی و صنایع استان و همچنین در راستای انجام مسئولیت‌های اجتماعی موفق بوده به‌طوری که رضایت نسبی آحاد مختلف مردم در این زمینه‌ها فراهم شده است.
 

 مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام از اجرای طرح نصب پایلوت شیرها EFV در برخی از مناطق ایلام بر روی علمک مشترکین خانگی خبر داد و گفت: با اجرای این طرح و در زمان وقوع ضربه به علمک، در مقابل حوادث و بلایای طبیعی بخصوص زلزله به‌صورت خودکار گاز مشترکین خانگی قطع و از بروز حوادث جلوگیری می‌کند.

 کشاورز افزود: در حال حاضر بیش از یک هزار عدد از این شیرآلات به‌صورت پایلوت در نواحی ایلام، سرابله، مورموری و صالح‌آباد نصب و راه‌اندازی شده است.

 وی با اشاره به اینکه در آینده تمامی مشترکین خانگی به شیرهای EFV تجهیز می‌شوند، تصریح کرد: در زمان بلایای طبیعی همچون سیل و زلزله و دیگر اتفاقات این شیرها به طور خودکار جریان گاز را قطع و مانع ورود گاز به بخش خانگی می‌شوند.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « اجرای صددرصدی مصوبات سفر اول رئیس جمهور به ایلام در حوزه گازرسانی » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *