ورود میدانی دادستانی تهران به ریزش ساختمان در منطقه‌ خلازیر و تعیین بازپرس ویژه

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: ورود میدانی دادستانی تهران به ریزش ساختمان در منطقه‌ خلازیر و تعیین بازپرس ویژه

دادستان تهران در پی ریزش ساختمان در منطقه‌ی خلازیر و فوت ۳ نفر، از صدور دستور به منظور تشکیل پرونده قضایی در دادسرای تهران و تعیین بازپرس ویژه به منظور بررسی ابعاد حادثه، خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، علی صالحی در خصوص ریزش ساختمان در منطقه خلازیر، واقع در جنوب تهران اظهار کرد: عوامل انتظامی و شهرداری تهران با توجه به وجود ساختمان‌های ناایمن در این محدوده، از بامداد امروز با حضور در منطقه خلازیر، نسبت به اجرای عملیات تخریب این ابنیه ناایمن، اقدام نمودند.

دادستان تهران تصریح کرد: متاسفانه در حین اجرای این عملیات‌ها، یکی از ساختمان‌ها دچار ریزش شده و تعدادی از نیروهای انتظامی و شهرداری تهران زیر آوار محبوس می‌گردند.

وی افزود: حسب بررسی‌های صورت‌پذیرفته، طی این حادثه، تاکنون ۳ نفر جان خود را از دست داده که پیکر این افراد توسط عوامل امدادی حاضر در صحنه، از زیر آوار خارج گردیده است.

صالحی تاکید کرد: در ساعات اولیه‌ وقوع حادثه‌ موصوف‌،  این دادستانی ضمن تشکیل پرونده قضایی در این زمینه و اعطای ماموریت به دو تن از معاونین و همچنین تعیین بازپرس ویژه به منظور حضور میدانی در محل واقعه، بررسی ابعاد حادثه، صدور دستورات لازم و مدیریت امور مستحدثه، نسبت به ورود میدانی به واقعه‌ی موصوف اقدام کرده است که متعاقباً اطلاع رسانی لازم از نتیجه اقدامات، صورت خواهد پذیرفت.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « ورود میدانی دادستانی تهران به ریزش ساختمان در منطقه‌ خلازیر و تعیین بازپرس ویژه » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *