جهاد دانشگاهی به سمت ارائه آموزش‌ در عرصه‌های هایتک حرکت کند

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: جهاد دانشگاهی به سمت ارائه آموزش‌ در عرصه‌های هایتک حرکت کند

ایسنا/مرکزی فرماتدار ساوه، مهارت محوری را وجه تمایز آموزش‌های تخصصی جهاد دانشگاهی بیان کرد و گفت: این نهاد باید به سمت ارائه آموزش‌ در عرصه‌های هایتک حرکت کند که نیاز امروز نسل جوان و نوجوان جامعه است.

مهدی الیاسی در دیدار با مدیر و کارکنان جهاد دانشگاهی ساوه که به مناسبت فرا رسیدن سالروز تاسیس این نهاد انجام شد، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی مولود انقلاب اسلامی است و از بدو تاسیس تاکنون خدمات زیادی را در حوزه های آموزشی، پژوهشی، تحقیقاتی، درمانی و … به مردم ارائه کرده است. این نهاد توانسته بنیان خوبی را در شهرستان ساوه بنا نهاده و نقش خود را به خوبی ایفا کند.

وی بیان کرد: جهاد دانشگاهی ساوه گرچه با محدودیت در برخی زیرساخت‌ها مواجه است، حتی ساختمان اداری و آموزشی آن استیجاری است اما علیرغم محدودیت‌های موجود، فعالیتی پویا و قابل تقدیر دارد.

فرماندار ساوه در ادامه، مهارت محوری را وجه تمایز آموزش‌های تخصصی جهاد دانشگاهی بیان کرد و گفت: این نهاد باید به سمت ارائه آموزش‌ در عرصه‌های هایتک حرکت کند که نیاز امروز نسل جوان و نوجوان جامعه است.

وی خواستار تعریف و اجرای برنامه‌های توسعه‌ای برای جهاد دانشگاهی شد و افزود: این نهاد انقلابی باید علاوه بر فعالیت در حوزه آموزشی، در حوزه پژوهش و تحقیقات نیز حضوری تاثیرگذار داشته باشد و بتواند نیازهای تحقیقاتی این شهرستان را که قطب صنعت و کشاورزی کشور به شمار می رود برطرف کند.

الیاسی در خصوص فعالیت‌های فرهنگی جهاد دانشگاهی به عنوان ماموریت دیگر این نهاد گفت: جهاد دانشگاهی باید فعالیت‌های فرهنگی و هنری شامل جشنواره‌ها، مسابقات و … را برای جامعه هدف خویش برگزار کند تا شور و نشاط بیشتری این نهاد را فراگیرد و اشتیاق نسل جدید برای بهره گیری از خدمات آن افزایش یابد.

وی با تاکید بر اینکه فعالیت‌های جهاد دانشگاهی باید از روزمرگی خارج شود، تصریح کرد: از جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد پویا و با نشاط انتظار نمی رود که بخواهد صرفا فعالیت های روزمره انجام دهد بلکه باید با خلاقیت و با ایده های متنوع به دنبال انجام فعالیت‌های خلاق و نوین باشد.

به گزارش ایسنا، مدیر جهاد دانشگاهی ساوه نیز با بیان اینکه فعالیت‌های این نهاد در ساوه متمرکز بر برگزاری دوره‌های آموزشی و تخصصی است، اظهار کرد: در حال حاضر ۴۰ دوره آموزشی در حوزه های گوناگون برای علاقمندان برگزار شده و روزانه قریب به ۳۰۰ نفر با شرکت در دوره‌های آموزشی تخصصی از خدمات این نهاد بهره‌مند می‌شوند.

مهدی کاظمی افزود: حجم بالای مراجعین به جهاد دانشگاهی برای شرکت در دوره‌های آموزشی تخصصی نظیر فوریت‌های پزشکی، دستیاری دندانپزشکی، کامپیوتر، تکنسین داروخانه، عکاسی دیجیتال، افترافکت، زبان انگلیسی، HSE ، ICDL ویژه بزرگسالان، ساخت زیورآلات و تابلو با رزین و … موجب کاهش بار طرح اوقات فراغت در سایر مراکز شده و فراگیران، در صورت نیاز به اشتغال پس از اخذ مدرک، جذب بازار کار می‌شوند.

وی در ادامه، وجه تمایز آموزش‌های جهاد دانشگاهی را مهارت محوری دانست و افزود: جهاد دانشگاهی ساوه ظرفیت راه اندازی شعبه دوم در حوزه برگزاری دوره های تخصصی کوتاه مدت را دارد و هم اکنون میزان پذیرش فراگیران نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۰ درصد رشد دارد.

کاظمی در ادامه به فعالیت‌های پژوهشی جهاد دانشگاهی ساوه اشاره کرد و گفت: در حوزه پژوهشی با راه اندازی مرکز خدمات تخصصی انار، خدمات تخصصی مربوط به این محصول به بهره‌برداران و باغداران ارائه می‌شود.

گفتنی است مدیر و کارکنان جهاد دانشگاهی ساوه روز گذشته، همزمان با سالروز تاسیس این نهاد با حضور در گلزار شهدای امامزاده سید علی اصغر(ع) ضمن قرائت فاتحه با اهدای گل به مقام شامخ شهدای این شهرستان ادای احترام کردند.

همچنین با حضور بر مزار مرحوم مهندس رضا معماریان و مصطفی عبدی مدیر و کارمند فقید این نهاد، یاد و خاطره آنها را گرامی داشتند.

جهاد دانشگاهی به سمت ارائه آموزش‌ در عرصه‌های هایتک حرکت کند

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « جهاد دانشگاهی به سمت ارائه آموزش‌ در عرصه‌های هایتک حرکت کند » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *