لزوم جرم انگاری تخلفات ساختمانی/در تخلفات ساختمانی با سازنده برخورد شود

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: لزوم جرم انگاری تخلفات ساختمانی/در تخلفات ساختمانی با سازنده برخورد شود

رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران بر لزوم جرم انگاری تخلفات ساختمانی تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، احمد علوی صبح امروز در جلسه شورای شهر تهران با بیان اینکه در کشور ما هنوز تخلفات ساختمانی جرم انگاری نشده است، گفت: مسئله اصلی این است که سه بار جرم انگاری تخلفات ساختمانی به مجلس برده می‌شود اما رای نیاورده و این مسئله هنوز حل نشده است.

وی با بیان اینکه جالب است که در تخلفات ساختمانی، با ساختمان برخورد می‌شود، تصریح کرد: اشکال اصلی آنجاست که هنوز نتوانستیم قانون درستی داشته باشیم و با ساختمان و نه سازنده ساختمان برخورد می‌شود. در حالیکه متخلف اصلی سازنده است.

علوی با بیان اینکه در همین حوادث اخیر سوال است که مالکی که ساختمان را ساخته کجاست؟ گفت: حتما باید حادثه‌ای همچون متروپل رخ دهد که به سراغ سازنده برویم؟

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر احکام برنامه توسعه هفتم در حال نگارش است و باید مسئله تخلفات ساختمانی نیز جرم انگاری شود، ادامه داد: دقت داشته باشید که به دلیل عدم جرم انگاری تخلفات ساختمانی، سازنده همین ساختمان‌های ناایمن غیر مجاز منطقه ۱۹ می‌تواند در یک منطقه دیگر از فردا کارش را آغاز کند و این هشدار برانگیز است.

علیرضا نادعلی سخنگوی شورای شهر تهران نیز با بیان اینکه باید هوای خانواده‌های شهدا را داشته باشیم، گفت: باید فکر اساسی برای خانواده‌های این افراد داشته باشیم.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « لزوم جرم انگاری تخلفات ساختمانی/در تخلفات ساختمانی با سازنده برخورد شود » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *