راه اندازی نخستین واسط پستی در گیلان/ ۲۳ هزار معبر فاقد نام داریم

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: راه اندازی نخستین واسط پستی در گیلان/ ۲۳ هزار معبر فاقد نام داریم

ایسنا/گیلان مدیرکل پست گیلان، با بیان اینکه در راستای نصب پلاک هوشمند، همه معابر باید دارای نام شود و باید برای هر ساختمان پلاک نشانی ایجاد کنیم؛ ۲۳ هزار معبر فاقد نام و ۴۳۰ هزار مکان فاقد پلاک نشانی دو رقمی داریم.

محمدحسین هوشنگی، از پست به عنوان یک صنعت یاد کرد و گفت: این صنعت مجموعه ای از سخت افزارها و نرم افزارها و ابزار و ماشین آلات بوده که در حوزه لجستیک و حمل کالا و خدمات فناورانه ایفای نقش می کند.

وی صنعت پست را یک زنجیره دانست و افزود: پست کار خود را از بازار الکترونیک آغاز کرده و خدمات مجازی را ارائه داده و اکنون درگاه ها و واسط های پستی بین مردم و بخش های تولیدی و صنعتی و فروشگاهی ارتباط ایجاد کرده اند.

مدیرکل پست گیلان در گفت وگوی خبری، با بیان اینکه ۹۰ درصد واسط های پستی در پایتخت و هفت واسط در پنج استان قرار دارد، خاطرنشان کرد: آمارها در بخش سرویس های نوین پستی و تجارت الکترونیک نشان می دهد که گیلان دارای فعالان برجسته حوزه های آی.سی.تی و فناوری اطلاعات است.

هوشنگی آمار فارغ التحصیلان و دانشجویان حوزه آی.تی در دانشگاه های گیلان را بالاتر از میانگین کشوری دانست و بیان کرد: این ظرفیت بالا در استان گیلان ضرورت تولید محتوای مناسب را نشان می دهد.

وی از راه اندازی نخستین واسط پستی استان گیلان از امروز خبر داد و اضافه کرد: این ظرفیت آماده است تا در خدمت همه مشاغل و حرف قرار بگیرد. بسیاری از مشاغل خرد و خانگی و فروشگاهی و تجارت الکترونیک، هزینه اولیه ایجاد سایت یا فروشگاه اینترنتی را ندارد و لذا واسط های پستی می توانند تمام ابزارهای لازم برای کسب و کار الکترونیکی را در اختیارشان قرار دهند.

مدیرکل پست گیلان رویکرد کسب و کارهای الکترونیکی را فروش محصول و تهیه کالا دانست که اکنون نیازمند نوآوری است و تاکید کرد: باید به سمت کسب و کار دیجیتال حرکت کنیم و مشتری وفادار داشته باشیم لذا واسط های پستی این ارتباط قوی و دوسویه بین مشتری و تولیدکننده یا فروشنده را فراهم می کنند.

وی بالغ بر نیمی از میزان ترافیک پستی استان گیلان جهت صادر به سایر نقاط کشور طی چهار ماهه امسال را بسته و امانت دانست و خاطرنشان کرد: گیلان در حوزه خرید و فروش اینترنتی و تجارت الکترونیک قابلیت بالایی دارد و ششمین استان تامین کننده ترافیک پستی کشور هستیم و در حوزه تجارت الکترونیک جایگاه هشتم را داریم.

هوشنگی با بیان اینکه با وب سرویس، پست در زنجیره تولید و توزیع تولیدکننده یا فروشنده محصول قرار می گیرد، ادامه داد: باجه پستی را در فضای مجازی ایجاد کردیم که فرایندهای پستی را حذف کرده و همه عملیات های پستی را در محل انجام می دهد و محصول، آماده و به سرعت به مقصد ارسال می شود.

مدیرکل پست گیلان با اشاره به صدور بارکد پستی در لحظه، اضافه کرد: کلیه افراد حقیقی و حقوقی که در عرصه تولید و فروش فعال هستند و روزانه حداقل ترافیک پستی را دارند و از تارنمای فروش استفاده می کنند و ای.نماد را اخذ کرده اند، می توانند از وب سرویس پستی استفاد کنند.

وی در ادامه به پروژه جی.نف(نشانی استاندارد ملی) اشاره کرد و متذکر شد: درصد بسیار بالایی از فعالیت های خدماتی و اقتصادی، مکان محور است؛ همچنین سرشماری سال ۱۴۰۵ به صورت ثبتی مبنا انجام خواهد شد و لذا نیازمند پلاک های هوشمند پستی هستیم که این پلاک ها دارای نام معبر و پلاک نشانی و آدرس دقیق هستند.

هوشنگی با بیان اینکه در راستای نصب پلاک هوشمند، همه معابر باید دارای نام شود و باید برای هر ساختمان پلاک نشانی ایجاد کنیم، گفت: پایگاه داده مکانی در قالب کد پستی کامل شده و اکنون باید پلاک هوشمند را صادر کنیم لذا شهرداری ها پای کار بیایند، زیرا ۲۳ هزار معبر فاقد نام و ۴۳۰ هزار مکان فاقد پلاک نشانی دو رقمی داریم.

وی با اشاره به الزام قانونی احراز هویت مکانی از طریق اخذ تاییدیه کد پستی برای دریافت خدمت، خاطرنشان کرد: سامانه احراز هویت مکانی فعال بوده و رویت مالک توسط مامور پست انجام می شود.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « راه اندازی نخستین واسط پستی در گیلان/ ۲۳ هزار معبر فاقد نام داریم » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *