نقش موثر زنان آتش‌نشان داوطلب در امدادرسانی در حوادث

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: نقش موثر زنان آتش‌نشان داوطلب در امدادرسانی در حوادث

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران نقش زنان آتش‌نشان داوطلب را در امدادرسانی به حوادث و پیشگیری از وقوع آنها موثر دانست.

به گزارش ایسنا، مهدی پیرهادی در مراسم پایان دوره سطح A آتش‌نشانان داوطلب که ظهر امروز در ساختمان مرکزی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران برگزار شد، گفت: سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران جزو سازمان‌های پیشرو در حوزه‌های ایمنی و بحران است. در این میان نیز یکی از اقدامات بسیار خوبی که سازمان آتش نشانی تهران انجام داده است آموزش داوطلبانی است که به حوزه آتش‌نشانی و ایمنی علاقه مند هستند و تمایل دارند در مواقع اضطراری به شهروندان کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه آتش‌نشانان بارها در گذشته نشان داده‌اند که ایثارگرانه و با تمام وجود به نجات جان و مال شهروندان مشغول هستند، گفت: شهر تهران در هنگام شب حدود ۱۰ میلیون نفر و در ساعات روز در حدود ۱۲ میلیون نفر جمعیت دارد. در این شرایط با توجه به تعداد کم آتش‌نشانان، ما حتما نیاز داریم تا خود شهروندان نیز در تامین ایمنی مشارکت داشته باشند. اجرای طرح آتش‌نشان داوطلب به شهروندان کمک می‌کند که تعداد زیادی از آنان در نقاط مختلف شهر آموزش‌های موردنیاز در حوزه آتش‌نشانی را فرا بگیرند. این آموزش‌ها می‌تواند در هنگام وقوع حوادث به کمک شهروندان آمده و همچنین از بروز حوادث نیز جلوگیری کند.

این عضو شورای شهر تهران همچنین به حضور زنان آتش‌نشان داوطلب نیز اشاره کرد و گفت: ما در همه عرصه‌ها به حضور بانوان نیاز داریم و بعد از انقلاب هم ثابت شد که بانوان در همه مباحث،   اعم از عرصه‌های علمی، اجتماعی، ورزشی و فرهنگی خوش درخشیده‌اند. همان‌طور که می‌بینید زنان در رشته‌های ورزشی تعداد زیادی مدال برای کشورمان آورده‌اند و موارد بسیار دیگر.

پیرهادی ادامه داد:‌ به اعتقاد من این نکته مثبتی برای کشور ماست که برای بانوان ارزش ویژه‌ای قائل شده است تا آنان به این نقطه رسیده‌اند و امروز هم شاهد حضور بانوان آتش‌نشان داوطلب هستیم که می‌توانند در مواقع بحرانی مخصوصا به بانوانی که در محل حوادث گرفتار شده‌اند کمک کرده و یار آتش‌نشانان باشند.

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: شایسته است از همه تلاش‌های بی شائبه آتش نشانان قدردانی کنم و امیدوارم همیشه سلامت و موفق باشند.

در جریان این بازدید که با مانور عملیاتی آتش‌نشانان داوطلب نیز همراه بود، نرجس سلیمانی و نرگس معدنی پور، دو عضو دیگر شورای شهر تهران نیز حضور داشتند. آنان ضمن دیدار با تعدادی از آتش‌نشانان داوطلب، از نزدیک از اجرای مانور مهار آتش با استفاده از تجهیزات آتش‌نشانی، نحوه عملیات روی نردبام معلق و روش حمل مصدوم توسط آتش نشانان داوطلب آقا و بانوی سطح A بازدید کردند.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « نقش موثر زنان آتش‌نشان داوطلب در امدادرسانی در حوادث » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *