نیروهای اوکراینی شهر دونتسک را با دو بمب خوشه‌ای هدف قرار دادند

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: نیروهای اوکراینی شهر دونتسک را با دو بمب خوشه‌ای هدف قرار دادند

دفتر نمایندگی جمهوری خلق دونتسک در مرکز مشترک نظارت و هماهنگی پرونده‌های مربوط به جنایات جنگی اوکراین امروز دوشنبه اعلام کرد که نیروهای اوکراینی شهر دونتسک را با دو گلوله ۱۵۵ میلی متری خوشه‌ای هدف قرار دادند.

به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک، در بیانیه این دفتر که در کانال تلگرام آن منتشر شده، آمده است: یک گلوله باران توسط تشکیلات مسلح اوکراین در ساعت ۵.۵۰ دقیقه بامداد در منطقه مسکونی نتیلوو – شهر دونتسک (مناطق کویبیشفسکی و کیفسکی) رخ داد که طی آن دو گلوله ۱۵۵ میلی متری (خوشه‌ای) شلیک شد.

آمریکا و کشورهای غربی گلوله‌های ۱۵۵ میلی متری را در اختیار کی‌یف قرار دادند. نیروهای اوکراینی به طور گسترده از آن در بمباران شهرها و شهرهای جمهوری خلق دونتسک و لوهانسک استفاده می‌کنند.

همچنین روزنامه «سوسپلینی» گزارش داد که صدای انفجارهایی در استان اودسا در اوکراین شنیده شده و آژیر خطر درباره هشدار حمله هوایی روسیه به صدا درآمده است.

گنادی تروخانوف، شهردار اودسا نیز از وقوع آتش‌سوزی در شب گذشته در این شهر پس از چندین انفجار خبر داد.

عصر یکشنبه رسانه‌های اوکراین از وقوع یک رشته انفجار در شهر اودسا خبر دادند. مقامات محلی با تایید این اطلاعات افزودند که تکه‌های موشکی که با استفاده از سامانه پدافند هوایی اوکراین ساقط شده بود، بر روی یک مرکز خرید سقوط کرد که منجر به تخریب کامل آن شد.

همچنین یک ساختمان مسکونی مربوط به یک موسسه آموزشی محلی آسیب دید.

داده‌های نقشه آنلاین که توسط وزارت تحول دیجیتال اوکراین منتشر شده است، هشدار هوایی و به صدا درآمدن آژیرها در چندین استان اوکراین را نشان می‌دهند.

این وزارتخانه توضیح داد که این استان‌ها عبارتند از: چرکاسی، پولتاوا، دنیپروپتروفسک، خارکف، سومی، کیرووگراد، نیکولایف و اودسا و همچنین شامل بخش‌هایی از استان خرسون است که تحت کنترل مقامات کی‌یف قرار دارد.

ارتش روسیه حملات موشکی و هوایی خود را به زیرساخت‌ها و اماکن حیاتی اوکراین از دهم اکتبر گذشته، دو روز پس از حمله به پل کریمه آغاز کرد؛ حمله‌ای که مقامات روسیه اطلاعات اوکراین را مسؤول آن می‌دانند.

بر اساس اطلاعات موجود، آژیرهای خطر در مناطق مذکور از ساعت ۲۱:۲۳ تا ۲۳:۲۱ به وقت مسکو رصد شده است.

در همین زمینه، داده‌ها از اعلام وضعیت هشدار حمله هوایی و تمدید به صدا درآمدن آژیرها در استان اودسا اوکراین در ساعت ۰۰:۵۵ به وقت مسکو حکایت داشتند.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « نیروهای اوکراینی شهر دونتسک را با دو بمب خوشه‌ای هدف قرار دادند » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *