ظرفیت پذیرش در کنکور امسال اعلام شد

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: ظرفیت پذیرش در کنکور امسال اعلام شد

سرپرست معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش از پذیرش ۱۷۷ هزار و ۱۹۲ نفر داوطلب کنکور ۱۴۰۲ در رشته‌های با آزمون دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر علی صدر در نشست خبری با رسانه‌ها که به منظور جزئیات اعلام نتایج کنکور در ساختمان مرکزی سازمان سنجش آموزش کشور برگزار شد، به ظرفیت پذیرش در آزمون امسال دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: ظرفیت پذیرش در رشته‌های با آزمون دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی تعداد ۱۷۷ هزار و ۱۹۲ نفر است.

وی در ادامه به ظرفیت پذیرش در دو رشته پزشکی و دندانپزشکی در کنکور ۱۴۰۲ اشاره کرد و افزود: در مجموع ۱۳ هزار و ۱۶۱ نفر در این دو رشته پذیرش می‌شوند که از این تعداد ۱۱ هزار و ۱۰۱ نفر در پزشکی و ۲۰۶۰ نفر در دندانپزشکی پذیرفته می‌شوند.

به گفته سرپرست معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش، امسال برای دانشگاه فرهنگیان در مجموع ۳۰ هزار و ۴ نفر ظرفیت اختصاص داده شده است. بیشترین ظرفیت پذیرش مربوط به گروه علوم تجربی با ۵۸ هزار و ۷۷۴ نفر است. پس از آن گروه ریاضی با ۵۶ هزار و ۴۹۵ نفر ظرفیت در رده بعدی قرار دارد. 

وی تاکید کرد: همچنین در گروه علوم انسانی ۵۱ هزار و ۳۹۴ نفر پذیرفته می‌شوند. در گروه زبان‌های خارجی ۴ هزار و ۲۷۸ نفر و در گروه هنر هم ۶ هزار و ۲۵۱ نفر پذیرفته می‌شوند.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « ظرفیت پذیرش در کنکور امسال اعلام شد » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *