بهره مندی ۳۵ روستای استان اردبیل از نعمت گاز طبیعی همزمان با هفته دولت

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: بهره مندی ۳۵ روستای استان اردبیل از نعمت گاز طبیعی همزمان با هفته دولت

ایسنا/اردبیل مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل گفت: در هفته دولت امسال شاهد بهره مندی ۳۵ روستای استان از نعمت گاز طبیعی خواهیم بود.

میر سعید سید متین ۲۸ مرداد در جمع خبرنگاران از افتتاح ۱۲ پروژه گازرسانی در هفته دولت خبر داد و  اظهار کرد: تاکنون افتتاح پروژه های گازرسانی به ۳۵ روستای استان به دبیرخانه بزرگداشت هفته دولت اعلام شده است که انتظار می‌رود به واسطه بهره برداری از این پروژه‌ها ۴۵۶ خانوار روستایی و ۱۰ واحد صنعتی از نعمت گاز طبیعی بهره مند شوند.

سید متین، با اشاره به اینکه هفته دولت بهترین فرصت است تا دولتمردان گزارش کار خود را با شفافیت در اختیار مردم و افکار عمومی قرار دهند، گفت: شرکت گاز استان اردبیل از بدو تأسیس در راستای محرومیت زدایی از چهره استان تلاش کرده و بحمدالله هم اکنون تمامی شهرها و بالغ بر ۹۸ درصد از خانوار روستایی از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.

وی در ادامه به تشریح برنامه های شرکت گاز استان در هفته دولت پرداخت و اظهار کرد: در هفته پیش رو، ۳۵ روستای شهرستانهای اردبیل، بیله سوار، کوثر، گرمی، نیر و خلخال با اعتبار بالغ بر ۳۶۵  میلیارد ریال از نعمت الهی گاز طبیعی برخوردار خواهند شد.

این مقام مسئول، حجم عملیات شبکه گذاری به منظور بهره مندی ۳۵ روستای استان را ۸۸ کیلومتر بیان کرد و افزود: علی رغم اینکه در برخی از نقاط با توجه به صعب العبور بودن مناطق عملیات شبکه گذاری به سختی و با هزینه بیشتر انجام شده است ولی با توجه به رویکرد محرومیت زدایی دولت سیزدهم ارائه خدمات زیربنایی به مناطق محروم در اولویت کار شرکت گاز استان قرار گرفته است.

سید متین ادامه داد: این شرکت در کنار گازرسانی به روستاهای مرزی استان که جزو مناطق کمتر برخوردار از خدمات رفاهی هستند، کار گازرسانی به پاسگاه‌های مرزی همجوار را نیز در اولویت قرار داده که در همین هفته دولت سالجاری تعداد ۵ پاسگاه مرزی نیز در نقاط صفر مرزی شهرستانهای گرمی، پارس آباد و بیله سوار از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد.

مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود، از افتتاح ۵ پروژه گازرسانی به پاسگاه های مرزی در شهرستان های گرمی، پارس آباد و بیله سوار خبر داد و افزود: حجم عملیات شبکه گذاری به منظور گازرسانی به ۵ پاسگاه مرزی ساری بلاغ، بهرام آباد، فیروز آباد، ظهوری و ارکک قویون بیش از ۳۱ کیلومتر می باشد که با اعتباری بالغ بر ۸۵ میلیارد اجرایی شده است.

سید متین، ارایه خدمات به مرزبانان غیور و حافظان امنیت کشور در پاسگاه‌های مرزی را اولویت شرکت گاز عنوان نمود و اظهار کرد: پروژه های گازرسانی به ۵ پاسگاه مرزی در شهرستان های گرمی، پارس آباد و بیله سوار با منابع داخلی شرکت اجرایی شده و همزمان با هفته دولت سالجاری به بهره برداری خواهد رسید.

۱۰ واحد صنعتی همزمان با هفته دولت از نعمت گاز طبیعی بهره مند می شوند

مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل با اشاره به اینکه توسعه شبکه گازرسانی در شهرکهای صنعتی و ارائه خدمات پایدار از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است، افزود: در راستای رشد تولید و تحقق شعار سال پروژه گازرسانی به ۱۰ واحد صنعتی در سطح استان همزمان با هفته دولت با حجم عملیات بیش از ۳۰۰۰ متر و اعتبار بالغ بر ۷ میلیارد ریال به بهره برداری میرسد که این امر نقطه عطفی در توسعه زیرساختی در بخش صنعت و فراهم کردن اشتغال و رفاه بیشتر برای هم استانی‌های عزیز است.

ساختمان اداره گاز شهر قصابه در شأن مردم منطقه نبود

مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل در ادامه اظهاراتش در خصوص لزوم ارایه خدمات بهینه به مشترکین در اقصی نقاط استان، با بیان اینکه ساختمان فعلی اداره گاز شهر قصابه از توابع شهرستان مشگین شهر در شأن مردم این منطقه نیست، افزود: فضای فیزیکی ساختمان فعلی بسیار کوچک و محدود می باشد.

سید متین با بیان اینکه احداث ساختمان اداری این شهر یکی از مطالبات جدی مردم بود، گفت: ساختمان اداره گاز شهر قصابه در مساحتی بیش از ۱۵۰ متر با اعتبار اولیه ۳۰ میلیارد ریال ساخته شده است و در هفته دولت سالجاری به بهره برداری می رسد.

آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به ۲۳ روستای استان همزمان با هفته دولت

مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل با اشاره به رویکرد محرومیت زدایی خادمین ملت در صنعت گاز به تداوم نهضت گازرسانی به روستاها اشاره نمود و اظهار کرد: همزمان با هفته دولت سالجاری عملیات اجرایی پروژه های گازرسانی به ۲۳ روستاهای شهرستان بیله سوار با اعتباری بالغ بر ۲۳۰ میلیارد ریال آغاز می گردد.

وی در پایان بر لزوم استفاده صحیح و ایمن از گاز طبیعی علی الخصوص توسط مشترکینی که به تازگی به جمع مصرف کنندگان گاز طبیعی پیوسته اند تأکید نمود و گفت: امیدواریم با مشارکت و همیاری مشترکین عزیز در استفاده صحیح از این نعمت الهی شاهد حوادث ناگوار در سطح استان نباشیم.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « بهره مندی ۳۵ روستای استان اردبیل از نعمت گاز طبیعی همزمان با هفته دولت » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *