چهار پروژه برق رسانی در روستاهای مهدیشهر به بهره برداری می رسد

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: چهار پروژه برق رسانی در روستاهای مهدیشهر به بهره برداری می رسد

ایسنا/سمنان سرپرست مدیریت توزیع برق شهرستان مهدیشهر اعلام کرد: چهار پروژه عمرانی برق رسانی در این شهرستان به بهره برداری خواهند رسید.

حامد قانع ۲۸ مردادماه در جمع خبرنگاران با اشاره به این که پروژه بهینه سازی و تبدیل ۹هزار و ۵۳۰ متر شبکه فشار ضعیف هوایی سیمی به کابل خودنگهدار در سطح شهرستان و روستاهای هفت خانی، هسکو، کلاته بابااحمد و رسم رودبار افتتاح می شود اظهار کرد: میزان اعتبار صرف شده برای این پروژه ها هفت میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریال است.

وی افزود: پروژه احداث پنج هزار و ۴۳۶ متر شبکه فشارمتوسط و فشارضعیف و نصب شش دستگاه پست هوایی ۱۲۵ کیلوولت آمپر جهت تامین برق شهرک صنفی به مبلغ ۵۶ میلیارد ریال و پروژه نصب چهار دستگاه ترانس هوایی به ظرفیت ۱۰۰ کیلوولت آمپر جهت تامین برق متقاضیان در سطح شهرستان با اعتبار شش میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال درهفته دولت بهره برداری خواهد شد.

قانع تصریح کرد: پروژه های احداث و اصلاح یک هزار و ۶۰۰ متر شبکه فشارضعیف و فشارمتوسط هوایی در سطح شهرستان به مبلغ هفت میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریـال، آماده بهـره برداری هستند.

وی اعلام کرد: به منظور بهره برداری از این تعداد پروژه ، ۷۷ میلیارد و ۲۲۰ میلیون ریال اعتبار پیش بینی و صرف شده است.
همچنین مدیر توزیع برق شهرستان میامی اظهار کرد: به منظور بهره برداری از پروژه های هفته دولت، اعتباری به مبلغ ۲۷۳ میلیارد و ۵۰ میلیون ریال سرمایه گذاری شده است.

عباس ربیعی اضافه کرد: این پروژه ها با محوریت توسعه، اصلاح و بهینه سازی شبکه های توزیع برق و هوشمندسازی شبکه ها، در هفته دولت امسال به انجام رسیده است.

وی با اشاره به این که پروژه اصلاح و بهینه سازی و تبدیل ۴۵ هزار و ۲۸۰ متر شبکه فشارضعیف هوایی سیمی به کابل خودنگهدار درروستاهای محمدآباد، حق الخواجه، ارمیان، حسین آباد، گلستان، قدس و استرخو با اعتبار ۴۶ میلیـارد ریال در این ایام افتتاح خواهد شد تصریح کرد: پروژه توسعه ۶۰۶۵ متر شبکه فشارمتوسط و سه دستگاه پست هوایی شهر رضوان به مبلغ ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و پروژه احداث ۲۷۰۰ متر شبکه فشارضعیف هوایی روشنایی معابر در سطح شهرستان با اعتبار ۱۵ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال از جمله پروژه های افتتاحی به شمار می رود.

ربیعی خاطرنشان کرد: پروژه توسعه ۳۲۰ متر شبکه فشارمتوسط هوایی و نصب یک دستگاه پست هوایی عمومی به ظرفیت ۵۰ کیلوولت آمپر در روستای گلستان با هزینه دو میلیارد و ۲۷۰ میلیون ریال ، پروژه احداث پنج هزار و ۹۰۰ متر شبکه فشارمتوسط هوایی جهت تامین برق متقاضیان جدید با اعتبار ۲۳ میلیارد ریال و پروژه توسعه ۱۹۰۰۰ متر شبکه فشارمتوسط هوایی به صورت دومداره برای تامین برق بخش فرومد با اعتبار ۱۶۰ میلیارد ریال از دیگر پروژه هایی هستند که در هفته دولت سال جاری بهره برداری می شوند.

وی با بیان اینکه پروژه هوشمند سازی شبکه با نصب ۲۸ دستگاه تابلو لوازم اندازه گیری و ۱۰۰ عدد کنتور هوشمند به مبلغ چهار میلیارد و ۱۳۰ میلیون ریال افتتاح خواهد شد گفت: پروژه احداث فاز اول ساختمان برق منطقه کالپوش با اعتبار ۹ میلیارد ریال، از مهم ترین پروژه این شهرستان در هفته دولت است که به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی مورد افتتاح و بهره برداری قرار خواهد گرفت و بسیاری از مشکلات اهالی منطقه کالپوش بااین پروژه مرتفع خواهد شد.
انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « چهار پروژه برق رسانی در روستاهای مهدیشهر به بهره برداری می رسد » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *