توسعه شبکه فوق توزیع خرمشهر برای افزایش پایداری برق

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: توسعه شبکه فوق توزیع خرمشهر برای افزایش پایداری برق

ایسنا/خوزستان مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان از احداث ورود و خروج خط ۱۳۲ کیلوولت جهان‌آرا_ مقاومت در پست گمرک، با هدف بهبود پایداری شبکه برق خرمشهر خبر داد.

محمود دشت‌بزرگ در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: عملیات احداث ورود و خروج خط ۱۳۲ کیلوولت جهان‌آرا_ مقاومت در پست برق گمرک شامل تامین تجهیزات، عملیات ساختمانی، نصب برج و سیم کشی به طول ۳ کیلومتر مدار به پایان رسید و برق‌دار شد.

وی با بیان اینکه ارزش سرمایه‌گذاری این پروژه ۲۲۰ میلیارد ریال بوده است، تصریح کرد: افزایش ضریب اطمینان و بهبود پایداری شبکه برق منطقه خرمشهر، ایجاد ظرفیت جدید جهت برق‌رسانی به مشترکین و امکان استفاده از ظرفیت پست ۱۳۲ کیلوولت گمرک و کاهش بارگیری از پست‌های جهان‌آرا و مقاومت از اهداف بهره‌برداری از این پروژه است.

دشت‌بزرگ تصریح کرد: از مهرماه سال ۱۴۰۱ تاکنون ۱۵۸.۵ کیلومتر مدار خط، ۵۷ کیلومتر مدار هادی پرظرفیت و ۱۰۹ کیلومتر فیبر نوری به بخش انتقال و فوق توزیع شبکه تحت نظارت این شرکت در ۲ استان خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد، اضافه شده است.

به گزارش ایسنا، با توجه به شرایط دمایی استان شرکت برق منطقه‌ای خوزستان از مشترکین درخواست می‌کند که برای حفظ پایداری شبکه، با رعایت الگوی مصرف برق، خاموش کردن کولرهای اضافی، استفاده از روشنایی طبیعی در روز و عدم استفاده از لوازم پر مصرف در ساعت پیک مصرف (۱۱ تا ۱۷ و ۱۸ تا ۲۲) صنعت برق را در خدمت‌رسانی مستمر همراهی کنند.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « توسعه شبکه فوق توزیع خرمشهر برای افزایش پایداری برق » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *