گلایه اعضای شورای شهر بجنورد از حذف بودجه سرویس مدارس استثنایی

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: گلایه اعضای شورای شهر بجنورد از حذف بودجه سرویس مدارس استثنایی

ایسنا/خراسان شمالی اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد از حذف بودجه سرویس مدارس استثنایی انتقاد کرده و خواستار تعامل در انجام این اقدام شدند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر بجنورد، یکصد و بیست و هفتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بجنورد با حضور جمشید عین بیگی رئیس شورای اسلامی شهر، اعضای شورای اسلامی شهر، ابوالقاسم اکبری مدیر کل آموزش و پرورش استان خراسان شمالی و کشمیری سرپرست شهرداری بجنورد در محل سالن جلسات شورای اسلامی شهر بجنورد برگزار شد.

 رئیس شورای اسلامی شهر در ابتدای جلسه یاد و خاطره شهداء، امام راحل و به ویژه شهدای دولت شهیدان رجایی و باهنر، فرا رسیدن هفته دولت را گرامی داشت.

 جمشید عین بیگی در ادامه آموزش و پرورش را طلایه دار تعلیم و تعلم در کشور دانست و شورای اسلامی شهر و شهرداری بجنورد را همراه با دستگاه آموزش و پرورش در فرهنگ سازی و تعلیمات اجتماعی و شهروندی، همکار و همراه دانست.

 مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز از عزم جدی دستگاه تعلیم و تعلم استان در سال جدید خبر داد و گزارشی از اقدامات و عملکرد آموزش و پرورش ارائه کرد.

ابوالقاسم اکبری، کسب رتبه نخست کنکور توسط دانش آموز اسفراینی را افتخاری برای استان برشمرد و گفت در المپیادهای علمی، جشنواره‌ها و مسابقات ورزشی، دانش آموزان استان رتبه‌های خوبی را کسب کردند که نسبت به سال‌های گذشته روند افزایشی و صعودی داشته است.

 اکبری سال گذشته را با توجه به اغتشاشات، سالی سخت در نظام تعلیم و تعلم دانست و گفت: دشمنان نظام در اجرای طرح‌ها با هجمه‌های سنگین در فضاهای مجازی وارد شدند که توانستیم با همراهی دستگاه‌های مرتبط این طرح‌ها را خنثی نماییم.

وی استان خراسان شمالی را جزو استان‌های توسعه نیافته در حوزه مدرسه سازی اعلام کرد و خواستار همراهی و همکاری مدیریت شهری در اختصاص زمین هایی با کاربری آموزشی جهت احداث مدرسه در شهر بجنورد شد.

اعظم السادات افشین فر رئیس کمیته بانوان و خانواده از حذف بودجه سرویس مدارس استثنایی در لایحه بودجه سال جاری ابراز گلایه کرد و گفت: در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ سرویس دهی مدارس استثنایی را بر عهده شهرداری‌ها گذاشته‌اند که این مهم خارج از توان شهرداری بجنورد است.

وی در ادامه ضمن تاکید بر پیگیری موضوع از طریق شورای اسلامی شهر و آموزش و پرورش، خواستار همکاری دستگاه تعلیم و تعلم در آموزش و ارتقاء فرهنگ شهروندی در مدارس شهر بجنورد در حوزه‌های مختلف شهری شد.

 یوسف مغروری رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در تکمیل صحبت‌های عضو شورای اسلامی شهر گفت: در لایحه بودجه اشاره شده که شهرداری‌ها مجاز به سرویس دهی به مدارس استثنایی هستند و با توجه به دیده نشدن اعتبارات برای تکمیل و نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری در سال جاری، برای شهرداری قابل اجرا نیست و این موضوع نیز از طرق مختلف در حال پیگیری است.

 احمد رضا یزدانی عضو شورای اسلامی شهر در خصوص اختصاص زمین برای احداث مدرسه خواستار بازدید از املاک واگذار شده در سنوات گذشته و ارائه گزارش شد.

 مهدی معلم، عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر از اجرای طرح اسکان آموزش و پرورش در شهر بجنورد تقدیر و تشکر کرد و خواستار همراهی و همکاری دیگر دستگاه‌های اجرایی در کنار مدیریت شهری در اجرایی اختصاص فضاهای آموزشی شد.

 سید محسن موسوی عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر از گزارش امید آفرین آموزش و پرورش تقدیر و تشکر کرد و پیشنهاداتی در خصوص کیفی سازی فضای شهری با اجرای نماسازی مدارس و فضای سبز، احداث مدارس هوشمند، مدارس سبز، مولد سازی و سرمایه گذاری و ارزش آفرینی و مدارس تخصصی شد.

ابولقاسم اکبری مدیر کل آموزش و پرورش استان خراسان شمالی نیز در پایان ضمن تقدیر از همراهی و پیشنهادات عضای شورای اسلامی شهر، برای اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در محیط‌های آموزشی در قالب تفاهم‌نامه اعلام آمادگی کرد.

 سید محسن موسوی ریاست مرکز آموزش پژوهش و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر در این جلسه، شهر بجنورد را «شهر درختان» دانست و خواستار تنظیم لایحه شهرداری برای تشویق مالکانی که در مراحل اجرای ساختمان‌هایشان از درختان داخل زمین یا محدوده پیاده رو محافظت می‌کنند، شد.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « گلایه اعضای شورای شهر بجنورد از حذف بودجه سرویس مدارس استثنایی » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *