بهره‌برداری از ۴۷ پروژه برق‌رسانی در استان سمنان

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: بهره‌برداری از ۴۷ پروژه برق‌رسانی در استان سمنان

ایسنا/سمنان مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان از افتتاح و بهره برداری از ۴۷ پروژه عمرانی برق رسانی در این استان با اعتباری افزون بر ۹۴۱ میلیارد و ۱۵۳ میلیون ریال در هفته دولت خبر داد.

سید محمد حسینی نژاد ۳۱ مردادماه در نشست خبری با رسانه ها با اعلام این خبر اظهار کرد: همزمان با هفته دولت ۱۳ پروژه توسعه و احداث شبکه‌ های توزیع برق با اعتبار ۱۵۱ میلیارد و ۲۳۳ میلیون ریال، ۶ پروژه هوشمند سازی شبکه و تجهیزات الکتریکی با مبلغ ۱۹۵ میلیارد و ۸۰۵ میلیون ریال، ۱۷ پروژه اصلاح و بهینه سازی شبکه های توزیع برق با اعتبار ۳۰۴ میلیارد و ۲۸۰ میلیون ریال، هشت پروژه در قالب تامین برق متقاضیان جدید شهری و روستایی با مبلغ ۲۵۲ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال، دو پروژه در راستای تامین برق طرح نهضت ملی مسکن با اعتبار ۲۸ میلیارد و ۸۵ میلیون ریال و احداث ساختمان برق منطقه کالپوش با مبلغ ۹هزار میلیون ریال به بهره برداری می رسد.

وی افزود: احداث ۱۸۴ کیلومتر شبکه هوایی و زمینی، نصب ۲۱۴ ایستگاه توزیع برق با ظرفیت ۳۰ مگاولت آمپر، جذب هشت هزار و ۷۹۴ مشترک جدید، تامین برق دو روستا، نصب یک هزار و ۸۶۸ دستگاه سرچراغ روشنایی معابر و دایر نمودن ۸۱ انشعاب برق چاه آب کشاورزی، از جمله اقدامات این شرکت از شهریور سال قبل تا به حال به شمار می رود که ۲۱۶ میلیارد تومان صرف اجرای این اقدامات شده است.

حسینی نژاد به ارائه سه خدمت رایگان همزمان با هفته دولت خبر داد و گفت: از دوم تا هشتم شهریور ماه سال ۱۴۰۲ ، مشترکان برق خانگی تک فاز استان می توانند از طـریق سامانه “بـرق من”، سـه خدمت «تغـییر مکان داخـلی لـوازم اندازه گیری»، «تغییر مالکیت انشعاب تک فاز » و «آزمایش لوازم اندازه گیری انشعاب تک فاز » را به صورت الکترونیکی اخذ نمایند.

وی با بیان این که طرح بهارستان از سوی شرکت توانیر به شرکت های توزیع برق ابلاغ شده تا در یک فرآیند پنج ساله شبکه برق روستاها را بهسازی کنند افزود: در سال جاری اصلاح و بهسازی و توسعه شبکه ۸۰ روستا در سطح استان به مبلغ ۳۶۰ میلیارد ریال پیش بینی و تصویب شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق برق استان در خصوص واگذاری سامانه برق خورشیدی قابل حمل به شماری از عشایر استان، اظهار کرد: به منظور تامین برق عشایر کوچنده، از اواخر سال ۹۹ تا پایان سال گذشته، ۵۰۰ دستگاه تحویل و طبق برنامه پیش بینی می شود به این عدد تا پایان سال جاری افزوده خواهد شد.

حسینی نژاد اظهار کرد: تعداد هشت هزار و ۲۸ تفاهم نامه همکاری با مشترکان صنعتی، تجاری، کشاورزی، اداری، سی ان جی و دیزل ژنراتور، برای گذر از پیک بار تابستان امسال منعقد شده است.

وی تصریح کرد: مجموع نیروگاه های خورشیدی متصل به شبکه توزیع برق در سطح استان ۱۷۰ نیروگاه با قدرت حدود ۲۴ هزار کیلووات ساعت برآورد می شود.

وی به طرح قبض برق رایگان اشاره کرد و افزود:سه جشنواره ملی با عنوان های خانه روشن،کاریکاتور و فیلم کوتاه با رویکرد مدیریت مصرف برق برای عموم مردم توسط شرکت توانیر برنامه ریزی شده است که همه شـهروندان می توانند با مراجعه به سایت شرکت به آدرس www.semepd.ir از جزییات این جشنواره ها اطلاع کسب کنند.
انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « بهره‌برداری از ۴۷ پروژه برق‌رسانی در استان سمنان » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *