مرمت ساختمان‌های تاریخی طاهباز

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: مرمت ساختمان‌های تاریخی طاهباز

ایسنا/مازندران شهردار محمودآباد وعده داد که این شهرستان تا پایان سال ۱۴۰۲ صاحب خانه مردم شناسی، کتابخانه محمودآباد شناسی و خانه فرهنگ، هنر و رسانه می‌شود.

مهدی اختیاری امروز، جمعه سوم شهریورماه، در اجرای فعالیت‌های فرهنگی که همراه با هفته دولت برگزار شد، گفت: طی چند سال اخیر شهرداری محمودآباد در تلاش بوده است تا از طریق تعامل با اصحاب رسانه، شنونده صدای شهروندان باشد.

مرمت ساختمان‌های تاریخی طاهباز

شهردار محمودآباد با بیان اینکه شهرداری و شورای شهر بر وعده‌های خود صادق بوده است، ادامه داد: سال گذشته در بازدید خبرنگاران از پروژه‌های عمرانی شهر، قول مرمت سه بنای تاریخی در پارک طاهباز داده شد که امسال شهرداری توانست به وعده خود جامه عمل بپوشاند.

وی توضیح داد: عملیات اجرایی مرمت سه بنا با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال از امروز آغاز شده است و طبق پیش‌بینی تا پایان سال ۱۴۰۲ به اتمام می‌رسد.

اختیاری بیان کرد: سه ساختمان مرمت شده به فرهنگ سرای کودک و نوجوان، خانه مردم شناسی، کتابخانه محمودآباد شناسی و خانه فرهنگ‌، هنر و رسانه اختصاص داده خواهد شد.

شهردار محمودآباد با بیان اینکه یکی از رسالت‌های مهم شهرداری حفظ و حراست فرهنگ بومی است، گفت: امیدواریم با برپایی جشنواره‌های فرهنگی و هنری قدم مثبتی در راستای حفظ و نگه داری فرهنگ اصیل مازندرانی برداریم.

وی اظهار امیداوری کرد که با تداوم کارهای فرهنگی محلی بین نوجوانان و جوانان با گویش اصیل مازندرانی و سن‌ های بومی آشتی برقرار شود.

به گفته اختیاری اولین جشنواره قصه گویی مازندران (آسنی) مهر ماه سال ۱۴۰۲به میزبانی شهرستان محمودآباد برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « مرمت ساختمان‌های تاریخی طاهباز » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *