صدور و تمدید ۴۴ فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد در ایلام

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: صدور و تمدید ۴۴ فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد در ایلام

ایسنا/ایلام سرپرست اداره‌کل استاندارد ایلام گفت: در یک سال گذشته ۴۴ فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد در استان صادر و تمدید مهلت شده است.

«هادی دوست‌محمدی» در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: از شهریور سال گذشته تا شهریور امسال، ۸۹۹۷ مورد بازرسی از مراکز عرضه و واحدهای تولیدی، ۱۰۴۱ مورد نمونه برداری از مراکز تولید و عرضه کالا، ۶۲ مورد صدور گواهی تاییدیه تجهیزات شهربازی، ۹۳۶ مورد آزمون نمونه تولید انجام شده است.

وی با بیان اینکه در این مدت توسط کارشناسان و شرکت‌های همکار ۷۴ فقره گواهی تاییدیه برای آسانسورهای استان صادر شده است، از انجام ۱۸۵ بازرسی فنی در مدت زمان یاد شده خبر داد و تصریح کرد: بازرسی از آسانسور ساختمان‌های عمومی، دستگاه‌های دولتی ، مراکز درمانی و … در دستور کار این اداره کل بوده و توسط کارشناسان و شرکت‌های همکار در استان انجام می‌گیرد.

سرپرست استاندارد ایلام تاکید کرد: برای اطمینان از برقراری شرایط ایمنی آسانسورها، لازم است آسانسورهای فعال، سالیانه توسط شرکت‌های بازرسی فنی تأیید صلاحیت شده و بازرسی شوند.

وی ادامه داد:  در یک سال گذشته ۹۷۹ مورد آزمون نازل های جایگاه عرضه سوخت مایع، ۸۳ مورد آزمون باسکول های وسایل نقلیه و استاندارد سازی ۲۰ جایگاه عرضه سوخت سی ان جی، ۷۲۰ مورد آزمون سایر وسایل سنجش سبک انجام شده است.

سرپرست اداره کل استاندارد ایلام تصریح کرد: در این مدت ۱۴۷ هزار تن کالای استاندارد طی یک سال گذشته از طریق مرز بین‌المللی مهران به عراق صادر شده که بیشترین کالاهای صادر شده صنایع ساختمانی، صنایع بسته بندی و سلولزی بوده است.

دوست‌محمدی از انجام  ۶۷۸ فقره تعیین ماهیت کالاهای صادراتی خبر داد و تصریح کرد: در یک سال گذشته ۳۴۹ هزار تن کالا نیز از مرز مهران وارد کشور شده که بیشتر کالاهای وارداتی از طریق مرز بین‌المللی مهران شامل سیلندر کلر مایع بوده است.

انتهای پیام 

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « صدور و تمدید ۴۴ فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد در ایلام » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *