اهتمام به تکمیل طرح‌های نیمه تمام شهرستان

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: اهتمام به تکمیل طرح‌های نیمه تمام شهرستان

ایسنا/یزد فرماندار شهرستان تازه تاسیس زارچ در استان یزد با اشاره به تکمیل برخی از طرح‌های نیمه تمام باقیمانده از سالهای دور در این شهرستان، گفت: از سال گذشته تلاش شده با جذب اعتبارات تکمیل طرح‌های نیمه تمام و معطل مانده شهرستان را دنبال کنیم.

«مرتضی زیبائیان» عصر امروز، دوشنبه ششم شهریورماه در نشست با خبرنگاران مهمترین اقدام دولت سیزدهم در شهرستان زارچ را ارتقای بخش زارچ به شهرستان به عنوان مطالبه دیرینه مردم و بزرگان این شهرستان ذکر کرد و گفت: خوشبختانه این مهم با پیگیری‌های نماینده مجلس و استاندار محترم در اواخر سال گذشته محقق شد و این موضوع قطعاً در ذهن مردم قدرشناس زارچ باقی خواهد ماند.

وی با اشاره به اهمیت عدالت محوری در اختصاص اعتبارات، گفت: خوشبختانه این موضوع در دولت سیزدهم با انجام سفرهای استاندار محترم به بخشها و شهرستان‌های مختلف استان در دستور کار گرفته به طوری که ایجاد ناحیه صنعتی زارچ که از مصوبات دور دوم سفر دکتر احمدی نژاد بود و در بروکراسی‌های اداری مغفول مانده بود، در اواخر سال گذشته در زمینی به وسعت ۴۹ هکتار وارد مرحله عملیات اجرایی شد که امیدواریم تا پایان سال شاهد آماده سازی این شهرک و واگذاری اراضی آن به متقاضیان که قطعاً در حوزه صنایع پاک خواهند بود، باشیم.

وی از تکمیل مدارس خیری شهرستان در حوزه طرح‌های آموزش و پرورش از سال گذشته خبر داد و گفت: خوشبختانه در همین راستا امروز نیز شاهد افتتاح مدرسه ۱۲ کلاسه پیامبر اعظم با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان بودیم که قطعاً در تکمیل شبکه آموزش و پرورش زارچ موثر خواهد بود.

زیبائیان ادامه داد: امروز افتتاح کتابخانه شهید بابایی اولین شهید شهرستان نیز در حالی که از سال ۹۱ کددار شده ولی در گیر و دارهای اداری مغفول مانده بود را با سرمایه گذاری ۱۵ میلیارد تومان شاهد بودیم.

وی با اشاره به ایجاد چمن مصنوعی در روستای محمدآباد و ایجاد ساختمان بخشداری و دهیاری اله آباد، گفت: تجهیز دهیاریها و شرکت تعاونی‌ها به ماشین الات مورد نیاز در سال گذشته انجام شد و امسال نیز مدنظر مسئولان شهرستان خواهد بود.

فرماندار شهرستان با اشاره به کلنگ زنی مجتمع سوارکاری زارچ در زمینی به مساحت ۳۰ هکتار در سال گذشته با حضور وزیر ورزش و جوانان، ابراز امیدواری کرد که عملیات اجرایی این مجتمع به عنوان دومین مجموعه سوارکاری استان با تزریق اعتبار حوزه ورزش و جوانان و با توجه به ظرفیت‌های این شهرستان در حوزه پرورش اسب هر چه زودتر آغاز شود.

وی یکی از دغدغه‌های مردم شهرستان زارچ را تسهیل ورودی شهرستان از جاده ترانزیتی سنتو ذکر کرد و گفت: موضوع ایجاد زیرگذر در جاده سنتو از سال گذشته مورد اهتمام مسئولان شهرستان قرار گرفته و مقرر است با برآورد اعتبار ۳۰  میلیارد تومان به صورت مشارکتی اجرایی شود که امیدواریم شاهد بهره برداری آن در سال جاری باشیم.

زیبائیان یکی از بزرگترین طرح‌های در دستور کار دولت را نهضت ملی مسکن خواند و تصریح کرد: پس از پیگیری تحویل ۷۵ واحد باقیمانده از طرح اقدام ملی به صورت نیمه ساز و دارای نما به متقاضیان، واگذاری زمین ۵۴ هکتاری برای ساخت بیش از ۱۰۰۰ واحد مسکونی انجام و شرکت تعاونی دهیاری‌ها به عنوان پیمانکار این طرح مشخص شده که طی روزهای آتی آماده سازی زمین آن انجام خواهد شد.

وی با اشاره به افتتاح ساختمان شرکت تعاونی دهیاری‌ها و برقرسانی به شرکت تعاونی دهیاری‌ها موسوم به مسکن جوانان، خاطرنشان کرد: امسال ایجاد مجتمع دامداری، گلخانه‌ای و شیلات شهرستان در زمین به مساحت ۳۰۰ هکتار در دستور کار قرار گرفته و امیدواریم به زودی جانمایی آن نهایی و شاهد کلنگ زنی این طرح در شهرستان باشیم.

فرماندار این شهرستان تازه تاسیس از پیگیری احیا و بازآفرینی روستای همت آباد در منطقه سرچشمه زارچ از سال گذشته خبر داد و در ادامه افزود: تلاش داریم در سال جاری شاهد بهره‌برداری طرح‌های نیمه تمام و قدیمی شهرستان باشیم لذا از ابتدای پارسال برای تخصیص اعتبار و تکمیل طرحهای نیمه تمام شهرستان رایزنی‌های خوبی با دستگاه‌های متولی در دستور کار قرار گرفته است.

وی ابراز امیدواری کرد در دهه فجر امسال شاهد افتتاح استخر شنای مرحوم کریمی پس از ۱۶ سال با تخصیص ۱۰ میلیارد تومان از محل مصوبات ریاست جمهوری و ۵ میلیارد تومان از اعتبارات سال گذشته در این شهرستان باشیم.

وی دیگر طرح نیمه تمام مورد اهتمام جهت پیشرفت فیزیکی قابل قبول و احیاناً بهره برداری را سالن آمفی تئاتر هلال احمر زارچ با توجه به نبود هیچ سالن مناسبی در شهرستان ذکر کرد و گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته از سال گذشته، جمعاً هشت میلیارد تومان برای این طرح تخصیص یافته است.

زیبائیان با بیان این که تکمیل سالن ورزشی شهید ناصر کریمی در سرچشمه زارچ نیز با اختصاص مبلغ دو میلیارد تومان از محل اعتبارات در اختیار نماینده شهرستان در دستور کار است، گفت: امیدواریم با تامین دو میلیارد تومان دیگر از منابع استانی این سالن امسال بهره برداری شود.

وی همچنین از رایزنی برای تامین دو میلیارد تومان جهت بهسازی چمن ورزشگاه ۱۷ شهریور شهرستان خبر داد و ادامه داد: آبرسانی به چرخاب نیز در جلسات با وزیر نیرو مطرح شده و امیدواریم در سال جاری این موضوع نیز در دستور کار قرار گیرد.

وی آبرسانی به همت آباد، رسیدگی به موضوع تامین آب دهستان دربید، ایجاد برق خورشیدی در این دهستان و روکش آسفالت جاده یزد به دربید و مذاکره برای توسعه روشنایی معابر شهرستان را از دیگر طرح‌های مورد اهتمام در زارچ ذکر کرد و گفت: همزمان با هفته دولت، موضوع ساختمان مجتمع ادارات را برای سهولت دسترسی مردم به مجموعه خدمات دولت با جدیت دنبال می‌کنیم که در این راستا ساختمان در اختیار مخابرات به این امر اختصاص یافته و کار مرمت آن در هفته جاری آغاز خواهد شد.

فرماندار شهرستان زارچ اظهار کرد: استقرار برخی از ادارات در شهرستان به دنبال ارتقای زارچ به شهرستان در دستور کار قرار گرفته و در این رابطه برخی دستگاه‌ها نیز برای استقرار در مجتمع ادارت شهرستان اعلام آمادگی کرده‌اند.

زیبائیان در پایان نیز با اشاره به ظرفیت‌های فراوان گردشگری در این شهرستان، عنوان کرد: شهرستان زارچ علاوه بر جاذبه‌های حوزه صنعت اسب، از جاذبه‌های معماری خوبی همانند مرکز استان برخوردار است لذا برنامه‌ریزی خوبی در جهت ساماندهی و پویایی بیشتر حوزه گردشگری شهرستان را دنبال می‌کنیم.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « اهتمام به تکمیل طرح‌های نیمه تمام شهرستان » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *