شهادت جوان فلسطینی به ضرب گلوله دستگاه‌های امنیتی رام‌الله در طولکرم

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: شهادت جوان فلسطینی به ضرب گلوله دستگاه‌های امنیتی رام‌الله در طولکرم

یک جوان فلسطینی که در تلاش بود مانع از برداشتن سنگرهای مقاومت شود، به ضرب گلوله نیروهای امنیتی تشکیلات خودگردان شهید شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فلسطینی «سما»، منابع فلسطینی امروز (چهارشنبه) اعلام کردند، عبدالقادر زقدح، جوان ۲۲ ساله به ضرب گلوله دستگاه‌های امنیتی فلسطین شهید شد. هنگامی که دستگاه‌های امنیتی فلسطین تلاش داشتند موانع آهنی را بردارند که نیروهای مقاومت در ورودی‌ها و اطراف اردوگاه نور شمس در طولکرم گذاشته بودند تا مانع از یورش‌های مکرر ارتش رژیم صهیونیستی به این اردوگاه شوند، این جوان فلسطینی جراحت‌های شدیدی برداشت.

نیروهای امنیتی فلسطین از صبح امروز شروع به برداشتن سنگرهای آهنی کردند که نیروهای مقاومت در اطراف اردوگاه طولکرم گذاشته بودند. این اقدام نیروهای امنیتی فلسطین اعتراض شهروندان را به دنبال داشت.

منابع خاطرنشان کردند که نیروهایی از مقاومت تلاش کردند که با دستگاه‌های امنیتی صحبت کنند که آنها را از این کار منصرف کنند، شهروندان نیز به اقدام دستگاه‌های امنیتی اعتراض کردند، اما آنها قبول نکردند و گفتند که این دستورات از مقامات بالا صادر شده است.

در اعتراض به برداشتن سنگرها، نیروهای مقاومت اقدام به تیراندازی هوایی کردند و پس از آن درگیری‌های مسلحانه‌ای به وقوع پیوست و دستگاه‌های امنیتی طی درگیری‌ها از گلوله جنگی و بمب‌های اشک آور استفاده کردند و همچنان فضای اردوگاه متشنج است و هرازگاهی صدای تیراندازی شنیده می‌شود.

در پی شهادت این جوان فلسطینی، نیروهای مقاومت طولکرم مخالفت خود را با تعدی‌ها و حملات دستگاه‌های امنیتی تشکیلات خودگردان و تلاش آنها برای برداشتن سنگرها اعلام کرده و عنوان داشتند که آنها در مقابل این اقدام شنیع سکوت نخواهند کرد.

نیروهای مقاومت در کنفرانسی که در آن گردان‌های واکنش سریع و گردان‌های قدس و جندالله مشارکت داشتند، اعلام کردند: امروز ایستاده‌ایم تا بگوییم ما در مقابل این اقدام ساکت نخواهیم ماند، این اقدام نشانگر کمک به نیروهای اشغالگر برای بازداشت افراد تحت تعقیب است.

همزمان حازم قاسم، سخنگوی حماس اعلام کرد که این اقدام نیروهای امنیتی تشکیلات یک جنایت ملی و اخلاقی است.

وی گفت که این اقدام نشانگر بی‌توجهی دستگاه‌های تشکیلات به خون فلسطینی‌ها و ارزش‌های ملی است و به منزله خروج از اجماع فلسطینی‌ها است.

حازم قاسم خاطرنشان کرد که دستگاه‌های تشکیلات خودگردان باید از خون فلسطینی‌ها حفاظت کرده و به اشغالگر اجازه تعدی به مردم و اراضی‌شان را ندهند.

این در حالی است که دستگاه‌های امنیتی می‌گویند که آنها تیراندازی نکرده، بلکه افراد مسلح شدیداً اقدام به تیراندازی کردند.

طلال دویکات، سخنگوی دستگاه‌های امنیتی اعلام کرد که برخی از جوانان مسلح اقدام به تیراندازی مقابل ساختمان استان کردند که باعث شد نیروهای امنیتی برای اتخاذ تدابیر لازم جهت کنترل وضعیت امنیتی وارد عمل شوند.

دویکات گفت که دستگاه‌های امنیتی شکایت‌های متعددی را از سوی نهادها و افراد در استان طولکرم درمورد وجود مواد خطرناک و موانع در مقابل مدارس کودکان و در مسیرها در داخل اردوگاه طولکرم دریافت کرده بودند و بر این اساس دستگاه‌های امنیتی برای برداشتن آنها وارد عمل شدند.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « شهادت جوان فلسطینی به ضرب گلوله دستگاه‌های امنیتی رام‌الله در طولکرم » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *