اسدآباد صاحب پارک بانوان می‌شود؟

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: اسدآباد صاحب پارک بانوان می‌شود؟

ایسنا/همدان توجه به نیازها و زیرساخت‌های ویژه بانوان به‌عنوان تأثیرگذارترین قشر بر سلامت و شادابی جامعه که نیمی از جمعیت هر جامعه‌ای را به خود اختصاص داده‌اند، یکی از اولویت‌های دولت به شمار می‌آید.

در همین رابطه وزارت کشور ساخت پارک‌های بانوان توسط شهرداری‌ها را به عنوان یکی از نکات مهم مورد توجه قرار داده است بنابراین شهرداری‌ها باید تلاش خود را برای افزایش سرانه فضاهای تفریحی و ورزشی ویژه بانوان افزایش دهند، هر چند هدف از این استراتژی، تفکیک جنسیتی و جدا کردن بانوان از جامعه و محدود کردن آنها به فضاهای اختصاصی نیست بلکه فضای اختصاصی می‌تواند برخی بانوان که میل به حضور راحت‌تر در فضای تفریحی دارند را از زیرساخت‌های اجتماعی و تفریحی نیز برخوردار کند.

اسدآباد یکی از شهرستان‌هایی است که طی چند سال متمادی طرح احداث پارک بانوان از دغدغه‌های مسئولان آن بوده اما تاکنون با وجود جلسات متعدد و پیگیری‌های بسیار این طرح هنوز اجرایی نشده و در همین رابطه بانوان اسدآبادی جایی به اندازه یک حیاط خلوت را مطالبه دارند تا بتوانند با فراغ‌بال ساعتی را به دور از آپارتمان‌نشینی در کنار دیگر دوستان خود سپری کرده و از امکانات موجود این فضای امن بهره‌مند شوند.

حال اینکه آیا اسدآباد صاحب پارک بانوان می‌شود یا خیر؟ شهردار اسدآباد پاسخ داد: احداث پارک بانوان شهر اسدآباد یکی از اولویت‌های برنامه شهرداری این شهر بوده که برای عملیاتی شدن این برنامه به دنبال جانمایی مکان مناسب برای احداث پارک ویژه بانوان هستیم.

بهرنگ دالوند در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: برای ایجاد پارک بانوان نظر بانوان اسدآبادی برای جانمایی این مکان از نقش مؤثر و اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر برای جانمایی احداث پارک بانوان چند مکان از جمله پارک آزادگان، پارک شهید رجایی و نیز محوطه ساختمان شورای شهر را درنظر داریم، تصریح کرد: در این رابطه از بانوان در کانال‌های فضای مجازی برای انتخاب یکی از این سه مکان نظرسنجی خواهیم کرد تا با این نظرسنجی بهترین نقطه‌ای که در شهر بانوان برای ایجاد پارک می‌دانند را برای جانمایی پارک بانوان انتخاب کنیم.

دالوند یادآور شد: از کانال‌های فضای مجازی درخواست داریم تا با نظرسنجی از بانوان شهر در کانال‌های فضای مجازی خود این شهرداری را برای جانمایی احداث پارک‌بانوان یاری کنند.

وی افزایش روحیه شادابی و نشاط و ایجاد فضا و محیطی سالم برای تفریح زنان را از اهداف اجرای این طرح برشمرد و عنوان کرد: زنان نیمی از جامعه ما را تشکیل می‌دهند و باید فضاهایی را ویژه آنها ایجاد کرد تا بتوانند با آرامش و امنیت اوقات‌فراغت خود را در آنجا سپری کنند.

دالوند خاطرنشان کرد: تلاش اعضای شورا و شهرداری اسدآباد این است که این پارک بانوان با انتخاب بانوان با بهترین جانمایی باشد تا بتوان نسبت به احداث پارک‌بانوان با داشتن تمام استانداردها اقدام کرد و بانوان شهر بتوانند از این پارک که ویژه بانوان است، استفاده کنند.

مسئول کمیته علمی پژوهشی شورای شهر اسدآباد هم به ایسنا گفت: متأسفانه با وجود اینکه نیمی از جمعیت شهر اسدآباد را بانوان تشکیل داده‌اند اما این قشر مهم جامعه از داشتن مکان مناسب برای تفریح و ورزش محروم هستند که به همین علت در شورای اسلامی این دوره بحث احداث پارک بانوان جزو اولویت‌های شورای شهر بوده است.

ژیلا عسگری با بیان اینکه احداث پارک بانوان شهر اسدآباد به طور قطع در این دوره از زمان باقی مانده شورای شهر محقق خواهد شد، افزود: در این رابطه به عنوان یکی از اعضای شورای شهر اسدآباد که از جنس بانوان هستم این موضوع را با جدیت از ابتدای کار پیگیر بوده‌ام.

وی خاطرنشان کرد: برای احداث پارک بانوان طی صحبت‌هایی که با نماینده مردم اسدآباد در مجلس داشته‌ایم، وی شخصاً به بنده قول مساعد داده‌ که در صورت جانمایی مکان احداث پارک بانوان برای احداث این پارک اعتبار لازم را نیز وی اختصاص خواهند داد.

 عسگری یادآور شد: در همین رابطه سه مکان مناسب برای جانمایی احداث پارک بانوان را درنظر گرفته‌ایم که از این بین، یکی از مکان‌ها با نظرسنجی از بانوان شهر برای اجرایی شدن این طرح انتخاب خواهد شد.

مسئول کمیته علمی پژوهشی شورای شهر اسدآباد مطرح کرد: هفته گذشته با شهردار شهر نیز در این رابطه مکاتبه لازم را داشته‌ایم و مکان‌یابی لازم نیز برای اجرای طرح انجام شده است.

به گزارش ایسنا، در پایان اینکه امیدواریم پس از سال‌ها این مطالبه بانوان اسدآبادی در آینده نزدیک محقق شده و بانوان اسدآبادی هم صاحب پارک اختصاصی برای خود شوند.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « اسدآباد صاحب پارک بانوان می‌شود؟ » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *