توضیح مقامات امنیتی عراق درباره استقرار ضدهوایی بر ساختمان‌های بغداد

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از تسنیم: توضیح مقامات امنیتی عراق درباره استقرار ضدهوایی بر ساختمان‌های بغداد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «سرلشکر تحسین الخفاجی»، سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق، شب گذشته 21 مردادماه، درباره استقرار تجهیزات ضدهوایی بر فراز یک ساختمان دولتی در منطقه «الغزالیه» واقع در غرب شهر بغداد، پایتخت این کشور توضیحاتی ارائه داد.

کاربران شبکه‌های اجتماعی روز جمعه کلیپ‌های ویدئویی را به اشتراک گذاشتند که حاکی از اقدام وزارت دفاع عراق در استقرار یک سیستم دفاعی هوایی بر فراز ساختمان اداره فاضلاب روبروی اداره راهنمایی و رانندگی در منطقه «الغزالیه» واقع در غرب بغداد بود.

الخفاجی در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری «السومریه نیوز» در این باره گفت: پدافند هوایی یک سلاح مهم در صفوف نیروهای مسلح عراق است و این پدافند از طریق سیاست انعطاف و تعامل و مانور با یگان‌های خود، سیاست ویژه‌ای برای شناسایی نقاط ضعف در برخی نقاط پایتخت را در پیش گرفته است.

وی افزود: نیروهای پدافند هوایی پس از اخذ تأییدیه‌های رسمی، تعدادی از سلاح‌های سبک خود را بر فراز برخی ادارات دولتی مستقر کرد که هدف از این اقدام تعامل و مانور بود  و این سلاح‌ها پس از اینکه در جاهای دیگر آزمایش شدند، بر روی این ادارات بالا برده شدند.

الخفاجی به مردم عراق اطمینان داد که هدف از این عملیات، توسعه و افزایش قدرت (مانور) سلاح پدافند هوایی عراق است  و از چنین سلاح‌هایی در مناطق مسکونی که ممکن است مردم را به خطر بیندازند، استفاده نخواهد شد.

وی اظهار کرد: هدف پدافند هوایی عراق از این اقدام تجزیه و تحلیل سلاح و محاسبه برآورد وضعیت است و این تحلیل در زمینه ارزیابی و حفاظت از اهداف هوایی با توجه به نوع و مکانیسم سلاح مورد استفاده مهم است.

انتهای پیام/

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « توضیح مقامات امنیتی عراق درباره استقرار ضدهوایی بر ساختمان‌های بغداد » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *