۲۷ میلیون تن کالا از بنادر استان بوشهر تخلیه و بارگیری شد

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از مهر: ۲۷ میلیون تن کالا از بنادر استان بوشهر تخلیه و بارگیری شد

به گزارش خبرنگار مهر، محمد شکیبی نسب عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: میزان تخلیه و بارگیری کالاهای غیرنفتی بنادر این استان در پنج ماهه ابتدایی امسال با افزایش ۲۱.۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به چهار میلیون و ۶۲۳ هزار تن رسید.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در مدت یاد شده همچنین میزان تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی در بنادر استان بوشهر با رشد ۹.۷ درصدی به حدود ۲۷ میلیون تن افزایش یافته است.

ویر بیان کرد: در شاخص تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی نیز عملکرد بنادر استان بوشهر در پنج ماهه امسال با رشد ۷.۴ درصدی به بیش از ۲۲ میلیون تن افزایش پیدا کرده است.

شکیبی نسب ادامه داد: در مدت یاد شده میزان صادرات بنادر استان بوشهر با رشد ۱۹.۶ درصدی به ۱۳ میلیون و ۱۸۴ هزار تن و میزان ترانزیت نیز با رشد ۱۰۵ درصدی به ۱۱ هزار تن رسیده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: در پنج ماهه امسال همچنین ۶۸ هزار تی. ایی.یو کانتینر در بنادر استان تخلیه و بارگیری شده است.

وی گفت: در شاخص ترانزیت نیز بنادر تجاری استان بوشهر در ابزار آلات دستگاه‌های سبک، مواد غذایی، ماشین آلات، لوازم یدکی، لوازم خانگی و محصولات سبک، کالاهای ساختمانی پارچه و منسوجات رشد ۱۰۰ درصدی و در گوشت و فرآورده‌های گوشتی، خودرو و مواد نفتی به ترتیب رشد ۱۵۵، ۱۴۸ و ۱۱۵ درصدی را تجربه کردند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: همچنین در بخش کالاهای اساسی واردات گوشت، گندم و محصولات کشاورزی دامی در مقایسه با پنج ماهه سال گذشته به ترتیب افزایش ۱۵۵، ۱۰۰ و ۳.۶ درصدی محقق شده است.

شکیبی نسب ادامه داد: در پنج ماهه امسال همچنین سه هزار و ۵۶ شناور در بنادر استان بوشهر تردد داشتند که از این شمار هزار و ۱۲ شناور با ظرفیت بالای هزار تن بودند.

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « ۲۷ میلیون تن کالا از بنادر استان بوشهر تخلیه و بارگیری شد » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *