استاندار خراسان رضوی با امیرعبداللهیان دیدار کرد

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از مهر: استاندار خراسان رضوی با امیرعبداللهیان دیدار کرد

خببه گزارش خبرگزاری مهر، یعقوبعلی نظری، استاندار خراسان رضوی بعد از ظهر امروز با امیرعبدالهیان وزیر امور خارجه در مشهد مقدس دیدار و گفتگو کرد.

در این ملاقات، استاندار خراسان رضوی، با توضیح شرایط کلی مشهد و حضور سالانه ده‌ها میلیون زائر رضوی، به برخی طرح‌های در حال مطالعه و پیگیری در استان، در راستای تسهیل خدمات رسانی به زوار ایرانی و خارجی اشاره کرد.

وی از وزیر امور خارجه خواست، به تحقق طرح‌های زیربنایی استان با هدف ارائه خدمات بیشتر به زوار، از طریق دیپلماسی کمک کنند.

این طرح‌ها شامل پروژه‌های تسهیل دسترسی به مشهد در حوزه حمل و نقلی، اسکان و همچنین ورود زوار کشورهای خارجی به منظور رونق گردشگری زیارت است.

دکتر امیرعبداللهیان نیز در این دیدار به برخی تلاش‌های وزارت امور خارجه در پیشبرد این طرح‌ها و تسهیل رفت و آمد زائرین خارجی اشاره و آن را از اولویتهای این وزارت خانه در دولت سیزدهم دانست.

وزیر امور خارجه کشورمان اعلام کرد بزودی کارگروه امام رضا (ع) در وزارت امور خارجه تشکیل خواهد شد تا با همکاری سایر دستگاه‌های ذیربط برنامه جامعی برای استفاده از ظرفیت بی بدیل بارگاه ملکوتی حضرت امام رضا (ع) و پیشبرد دیپلماسی زیارت تدوین و به مورد اجرا گذاشته شود.

امیرعبداللهیان همچنین ضمن تشکر از تلاش‌های محمد بهشتی رییس دفتر قبلی وزارت خارجه، ابراز امیدواری کرد که با حضور معصومی فر در ریاست نمایندگی وزارت خارجه در استان خراسان رضوی که دارای تجربه در حوزه دیپلماسی اقتصادی می‌باشد، افق‌های جدیدی از همکاری تجاری و ارزآوری استان با دیگر کشورها ایجاد شود.

امیرعبداللهیان، در محوطه ساختمان استانداری خراسان رضوی، بر سر مزار شهدای گمنام حاضر و با قرائت فاتحه، نسبت به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد.

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « استاندار خراسان رضوی با امیرعبداللهیان دیدار کرد » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *