کشورهای برتر در زمینه انرژی پاک کدامند؟

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: کشورهای برتر در زمینه انرژی پاک کدامند؟

ایسنا/خراسان رضوی سرمایه‌گذاری جهانی در انرژی‌های پاک با تخصیص ۱.۳۴ تریلیون دلار سیاست‌گذاران از سال ۲۰۲۰ در حال افزایش است.

به نقل از ویفروم، بودجه ایالات‌متحده برای سرمایه‌گذاری در انرژی پاک بیش از ۵۵۹ میلیارد دلار و از هر کشوری بیشتر است.

با گسترش انتقال انرژی، سرمایه‌گذاری جهانی در انرژی پاک شتاب می‌گیرد و ۱.۳۴ تریلیون دلار از سال ۲۰۲۰ به این انرژی تخصیص داده شده است.

موارد مهم هزینه‌ها شامل حمایت از تولید برق کم کربن، حمل‌ونقل کم یا بدون انتشار، ساختمان‌های با انرژی کارآمد و صنعت است. پنج کشور برتر سرمایه‌گذاری در آینده انرژی پاک از انتهای فهرست (کمترین به بیشترین) شامل اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، آلمان و آمریکاست.

دولت‌های اروپایی بر فهرست جهانی سرمایه‌گذاران انرژی پاک تسلط دارند و دولت اسپانیا تا ژوئن ۲۰۲۳ بیش از ۸۹ میلیارد دلار برای انرژی پاک سرمایه‌گذاری کرده است.

هزینه انرژی در ایتالیا تا ژوئن ۲۰۲۳ به ۱۷۶ میلیارد دلار رسید که شامل سرمایه‌گذاری در مقرون به صرفه بودن انرژی بیش از ۶۴ میلیارد دلار است که بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است.

هزینه‌های دولت برای سیستم‌های حمل‌ونقل پاک به ۴۸ میلیارد دلار رسید و تلاش‌ها برای کربن‌زدایی صنعت و ساختمان‌ها در مجموع ۴۵.۱ میلیارد دلار بود.

هزینه آلمان برای انرژی پاک به بیش از ۳۳۹ میلیارد دلار تا ژوئن ۲۰۲۳ رسید.

ایالات‌متحده به‌عنوان بزرگترین اقتصاد جهان، بودجه سرمایه‌گذاری در انرژی پاک با بیش از ۵۵۹ میلیارد دلار دارد. سرمایه‌گذاری در طرح‌های برق کم کربن بیش از یک سوم این میزان را تشکیل می‌دهد و تقریباً یک چهارم کل سرمایه‌گذاری اختصاص داده شده به توسعه سیستم‌های حمل‌ونقل کم کربن و کارآمد را به دنبال دارد.

بسیاری از کشورهای در حال توسعه با افزایش سطح بدهی و بودجه سرمایه‌گذاری محدود مواجه هستند با این حال، از آنجایی که بحران آب‌وهوا مرزهای ملی یا اقتصادی را به رسمیت نمی‌شناسد، باید اقدامات بیشتری برای اطمینان از دسترسی عادلانه به منابع سرمایه‌گذاری انجام شود تا تغییر به انرژی پاک تسهیل شود.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « کشورهای برتر در زمینه انرژی پاک کدامند؟ » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *