اجرای طرح «قدم به قدم» با حضور بیش از ۵ هزار جوان داوطلب در مشهد

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از مهر: اجرای طرح «قدم به قدم» با حضور بیش از ۵ هزار جوان داوطلب در مشهد

به گزارش خبرگزاری مهر، پیرحسین کولیوند در جلسه ستاد خدمات رسانی به زائران دهه پایانی ماه صفر که در مشهد برگزار شد، اظهار کرد: جمعیت هلال احمر کشور با مدیریت میدانی هلال احمر خراسان رضوی و همکاری ۲۵ استان دیگر به استثنا استان‌های مرزی که در اربعین مشغول ارائه خدمات هستند، فعالیت‌های خود را در چند محور برای زائرین عزیز امام رضا (ع) ارائه می‌کند.

وی افزود: محور اول، وظیفه اصلی سازمان هلال احمر یعنی امداد و نجات است که هم در مسیرهای پیاده روی زوار دهه آخر صفر و هم در خیابان‌ها، مواکب و محل تردد هیئت‌ها این خدمت رسانی در حال اجراست.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: محور بعدی ایستگاه‌های ثابت و سیار درمانی بین مسیر پیاده روی و شهرها است که در حال خدمات رسانی هستند.

کولیوند گفت: اسکان اضطراری محور بعدی خدمات هلال احمر است که به تمام دستگاه‌ها و سازمان‌های مردمی کمک‌های لازم ارائه می‌شود. این کمک‌ها شامل اقلامی برای تجهیز مکان‌های اقامتی موقت مانند پتو، زیرانداز یا چادر می‌باشد که با کمک سازمان هلال احمر بسیاری از ساختمان‌های اداری و سایر اماکن برای اسکان زائران مناسب سازی شده است.

وی افزود: طرح قدم به قدم با حضور بیش از ۵ هزار جوان داوطلب که از تمام استان‌های کشور در مشهد حضور یافته‌اند درحال اجراست. این جوانان در محدوده حرم مطهر رضوی خدمات ویلچر را برای افراد کم توان و مسن ارائه می‌دهند و این زائران را به سمت حرم منتقل می‌کنند. داوطلبان در این طرح به صورت ۲۴ ساعته و در سه شیفت ۸ ساعته در چهار گوشه حرم مطهر رضوی و با استفاده ۱۰۰۰ ویلچر به مردم خدمت رسانی می‌کنند. جلوه اتحاد و همدلی این طرح آنجایی نمایان‌تر می‌شود که داوطلبان جوان اهل سنت از استان‌هایی مانند کردستان، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و… در این طرح حضور چشمگیر داشتند که نشان دهنده ارادت تمام اقشار جامعه به امام رئوف است.

وی در پایان با اشاره طرح همسفران خورشید که چندین سال است در این روزها انجام می‌شود، گفت: امسال نیز این طرح در دستور کار هلال احمر قرار دارد و همکاران ما در حال خدمت رسانی به زوار حضرت رضا (ع) هستند.

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « اجرای طرح «قدم به قدم» با حضور بیش از ۵ هزار جوان داوطلب در مشهد » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *