۴۸ نفر برای شرکت در مرحله دوم آزمون عضویت شبکه مدرسان فناوری نانو انتخاب شدند

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: ۴۸ نفر برای شرکت در مرحله دوم آزمون عضویت شبکه مدرسان فناوری نانو انتخاب شدند

با جمع‌بندی نتایج آزمون علمی شبکه مدرسان فناوری نانو که هم‌زمان با مرحله دوم مسابقه دوازدهم در حوزه‌های آزمون سراسر کشور برگزار شد، نفرات حائز شرایط شرکت در مرحله مصاحبه جهت عضویت در شبکه مدرسان فناوری نانو مشخص شدند.

به گزارش ایسنا، شبکه مدرسان نانو به عنوان یکی از بخش‌های بنیاد آموزش فناوری نانو، با هدف شناسایی و رشد افراد متخصص و توانمند در دو حوزه فناوری نانو و تدریس و تسهیل شرایط فعالیت این افراد، از سال ۱۳۹۰ شکل گرفت. رویکرد شبکه ایجاد بستری برای آموزش و ترویج علم و فناوری نانو در ایران توسط اعضای شبکه است. افرادی که گواهی توانمندی تدریس نانو را از بنیاد آموزش فناوری نانو دریافت کرده‌اند، به عنوان مدرس نانو، به عضویت شبکه درمی‌آیند.

مرحله نخست آزمون توانمندی تدریس همزمان با آزمون مرحله دوم دوازدهمین مسابقه ملی فناوری نانو برای ۳۰۰ برگزیده برگزار شد. در این آزمون ۷۴ داوطلب با تکمیل آزمون تشریحی توانمندی تدریس نانو آمادگی خود را برای شرکت در مصاحبه تدریس اعلام کردند.

با تصحیح اوراق امتحانی، از میان این داوطلبان، ۴۸ شرکت‌کننده به مصاحبه دعوت ‌شدند. 

مدت زمان مصاحبه برای هر شرکت‌کننده ۲۰ دقیقه است که به دو بخش ۱۰ دقیقه‎‌ای تقسیم می‌شود. در ۱۰ دقیقه اول، شرکت کنندگان موضوعی در زمینه فناوری نانو را، با در نظر گرفتن جامعه مخاطب «دانشجویان کارشناسی»، در حضور داوران تدریس می‌کنند. برای انجام این تدریس ضروری است شرکت‌کنندگان یک فایل پاورپوینت درباره موضوع تدریس خود آماده کنند.

شرکت‌کنندگان می‌توانند موضوع تدریس خود را از بین این موضوعات زیر انتخاب کنند:

کاربردهای فناوری نانو در حوزه آب و پساب و محیط زیست

کاربردهای فناوری نانو در زمینه انرژی

کاربردهای فناوری نانو در حوزه پزشکی

کاربردهای فناوری نانو در حوزه ساختمان

در ۱۰ دقیقه دوم، داوران سؤالات خود را در زمینه تدریس ارائه‌شده توسط شرکت‌کننده مطرح می‌کنند؛ این سؤالات پیرامون محتوای آموزشی ارائه شده توسط شرکت‌کننده و ارزیابی تسلط شرکت‌کننده بر موضوع و فن تدریس، توسط داوران و مطابق با شاخص‌های ارزیابی مرحله مصاحبه، خواهد بود.

شاخص‌های ارزیابی جلسه مصاحبه شامل مواردی چون تسلط بر مفاهیم علمی، مهارت‌های فردی در تدریس، توانایی انتقال مطالب علمی به زبان ساده و مهارت‌های کلاس‌داری می‌شود. در جمع‌بندی جلسه مصاحبه، براساس شاخص‌های ارزیابی اعلام شده و امتیاز اکتسابی شرکت‌کنندگان، توانمندی تدریس، تراز تدریس (الف، ب و ج) و زمینه تدریس (دانش‌آموزی-دانشجویی) شرکت‌کنندگان مشخص خواهد شد.

به نقل از ستاد نانو، مصاحبه‌های تدریس دوازدهمین مسابقه ملی فناوری نانو به صورت حضوری در نیمه اول مهرماه، برگزار خواهد شد. زمان‎بندی انجام مصاحبه، طی تماس تلفنی با داوطلبان در روزهای آینده، برنامه‌ریزی و هماهنگ خواهد شد و جزئیات مصاحبه از طریق تماس تلفنی به اطلاع برگزیدگان خواهد رسید.

افرادی که موفق به کسب گواهی توانمندی تدریس نانو می‌شوند، می‌توانند در تعامل با نهادهای ترویجی در دو بخش دانش‌آموزی و دانشجویی، به تدریس در رویدادهای آموزشی – ترویجی اقدام کنند. همچنین زمینه همکاری با وبگاه آموزش فناوری نانو جهت تدریس دوره‌های آفلاین و برخط وجود دارد.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « ۴۸ نفر برای شرکت در مرحله دوم آزمون عضویت شبکه مدرسان فناوری نانو انتخاب شدند » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *