طرح بهسازی راهدارخانه‌های کریدور جاده‌ای منتهی به تهران در آزادراه قم- تهران

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: طرح بهسازی راهدارخانه‌های کریدور جاده‌ای منتهی به تهران در آزادراه قم- تهران

ایسنا/قم رئیس اداره فنی ونظارت راهداری و حمل ونقل جاده ای استان قم با اعلام اجرایی شدن طرح بهسازی راهدارخانه‌های کریدور منتهی به تهران گفت: با اعتباری افزون بر ۵۰ میلیارد ریال طرح تعمیر وبهسازی راهدارخانه‌های مرکزی سلفچگان و شهید سعادتمند آزادراه قم- تهران عملیاتی شد.

حسین برقراری طی سخنانی از عملیاتی شدن طرح بهسازی راهدارخانه‌های کریدور جاده‌ای منتهی به تهران خبرداد و گفت: به منظور صیانت و ارتقاء زیرساخت‌های ابنیه فنی و دیگر اماکن جاده‌ای دراختیار، طرح بهسازی راهدارخانه‌های واقع در مسیر منتهی به تهران از شهریور ماه امسال اجرایی شد.

به گزارش ایسنا و به نقل روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان قم، برقراری ادامه داد: با توجه به ترافیک چشمگیر و موقعیت جغرافیایی کریدور بزرگ جاده‌ای منتهی به استان تهران که ضرورت نگهداری و ارتقاء ایمنی آن را دوچندان می‌کند، طرح بهسازی، تعمیر و بروزرسانی ابنیه واقع درمسیر این کریدور، همواره در اولویت اقدامات اداره کل متبوع قراردارد.

وی در ادامه به پروژه بهسازی راهدارخانه‌های واقع در کریدور منتهی به تهران اشاره و تصریح کرد: در این طرح راهدارخانه‌های مرکزی سلفچگان( واقع درباند برگشت بزرگراه قم- اراک) و شهید سعادتمند( واقع در لاین غربی آزادراه قم- تهران)، با اجرای تعمیرات اساسی، توسعه و بهسازی می‌شوند.

رئیس اداره فنی ونظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم درخصوص مشخصات فنی- اجرایی این طرح، اظهار کرد: اهم اقدامات در دست اجرا جهت بهسازی راهدارخانه مرکزی سلفچگان، شامل تکمیل ساختمان اداری و احداث سایبان ماشین آلات( با مساحتی بالغ بر ۸۵۰ متر مربع) می‌شود.

برقراری افزود: همچنین جهت توسعه و ارتقاء زیر ساخت راهدارخانه مرکزی سلفچگان، طرح محوطه سازی و اجرای تاسیسات زیربنایی آن درحال بررسی است و امیدواریم به زودی عملیاتی خواهد شد.

وی دربخش دیگری از اظهارات خود به مشخصات فنی طرح بهسازی راهدارخانه شهید سعادتمند، واقع در لاین غربی آزادراه قم- تهران، پرداخت و عنوان کرد: از مهمترین اقدامات فنی که جهت بهسازی این راهدارخانه مهم استان قم درحال اجراست، می‌توان به احداث سایبان ماشین آلات بامساحتی بالغ بر ۳۰۰ متر مربع، تعمیرات اساسی ساختمان داخلی، اصلاح و تقویت دیوار پیرامونی و غیره اشاره کرد.

برقراری درخصوص میزان اعتبار تخصیصی این پروژه گفت: افزون بر ۵۰ میلیارد ریال جهت اجرای این طرح تخصیص داده شده که کلا از محل اعتبارات سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای تامین شده است.

وی در پایان به بازه زمانی پروژه بهسازی راهدارخانه‌های واقع در کریدور جاده‌ای منتهی به استان تهران اشاره و اعلام کرد: همانطور که بیان شد این طرح از اول شهریورماه امسال عملیاتی شده و امیدواریم تا پایان آذرماه سال جاری تکمیل و مورد بهره برداری کامل قرار گیرد.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « طرح بهسازی راهدارخانه‌های کریدور جاده‌ای منتهی به تهران در آزادراه قم- تهران » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *