چشم‌انداز تلخ اقتصاد بریتانیا

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: چشم‌انداز تلخ اقتصاد بریتانیا

خطر رکود اقتصادی بریتانیا با کاهش فعالیت‌های تجاری با سریع‌ترین سرعت افزایش می‌یابد.

به گزارش ایسنا به نقل از اکونومی، بر اساس نظرسنجی جدید شرکت اس اند پی گلوبال (S&P Global) خطر رکود اقتصادی در بریتانیا افزایش یافته است زیرا فعالیت‌های تجاری با سریع‌ترین نرخ از زمان بحران مالی جهانی سال ۲۰۰۸، زمانی که تاثیر قرنطینه کووید-۱۹وجود نداشت، افزایش یافته است.

برآوردهای ماه سپتامبر، تصویری تلخ از چشم‌انداز اقتصادی بریتانیا، با رکود شدیدتر در بخش خدمات که سایه‌ای طولانی بر سلامت مالی این کشور می‌اندازد را را نشان می‌دهند.

بر اساس داده‌ها، کل فعالیت‌های تجاری به پایین‌ترین حد در ۳۲ ماه گذشته رسید.

کریس ویلیامسون، اقتصاددان ارشد کسب و کار این شرکت اظهار کرد: نتایج ناامیدکننده نظرسنجی شاخص مدیران خرید در ماه سپتامبر به این معنی است که احتمال رکود در بریتانیا به‌طور فزاینده‌ای محتمل به نظر می‌رسد.

وی گفت: «کاهش شدید تولید که توسط داده‌های شاخص مدیران خرید نشان داده می‌شود، با انقباض تولید ناخالص داخلی با نرخ سه‌ماهه بیش از ۰.۴ درصد مطابقت دارد و بر رکود گسترده‌ در حال شتاب با امیدهای کم برای بهبود قریب‌الوقوع اشاره می‌کند».

ویلیامسون این نگرانی‌ها را تشریح کرد و گفت: «علی‌رغم قیمت‌های سوخت بالاتر در طول ماه، هزینه‌های شرکت‌ها در مجموع با نرخ کاهش شدیدی رشد کرد که همراه با سقوط قدرت قیمت‌گذاری در میان تقاضای ضعیف، به نظر می‌رسد فشار بیشتر بر تورم را در ماه‌های آینده کاهش دهد».

شرکت‌کنندگان در نظرسنجی به کاهش تقاضا ناشی از افزایش هزینه‌های زندگی و افزایش نرخ بهره اشاره کردند.

آنان همچنین به کاهش هزینه‌های مشتریان در صنایع املاک و ساختمان اشاره کردند. علاوه بر این، برخی از تولیدکنندگان نشان دادند که کاهش موجودی مشتری بر نیازهای تولید آنان تاثیر منفی گذاشته است.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « چشم‌انداز تلخ اقتصاد بریتانیا » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *