لزوم ساماندهی اقتصادی اتباع خارجی

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: لزوم ساماندهی اقتصادی اتباع خارجی

وزیر امور اقتصادی و دارایی دولت سیزدهم با حضور در دیوان محاسبات کشور با رئیس کل این نهاد نظارتی دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، سید احمدرضا دستغیب در این دیدار با اشاره به نقش دیوان محاسبات به عنوان نهاد عالی نظارتی در مناسبات اقتصادی و ایفای نقش در سطح حکمرانی و تنظیم گری گفت: در حوزه پرداخت به ذینفعان، اتفاقات خوبی در وزارت اقتصاد در حال رقم خوردن است و در بخش درآمدهای بودجه ای هم می توان با تعریف پروژه های مشترک، همکاری های اثربخشی را بین وزارت اقتصاد و دیوان محاسبات تعریف کرد.

موضوع «مولدسازی» از دیگر مسائلی بود که دستغیب به آن اشاره و بیان کرد: در حوزه مولدسازی باید همکاری های موثر با نتایج ملموس بین دیوان محاسبات و وزارت اقتصاد در راستای شفافیت و انضباط مالی بیشتر برقرار شود.

وی بر تعریف دقیق از «مالکیت عمومی» برای تحقق «شفافیت مالی» تاکید کرد و درخصوص ساماندهی اقتصادی اتباع خارجی نیز اظهار داشت: همکاری مشترک در زمینه ساماندهی فعالیت های اقتصادی اتباع، از ضروریات غیرقابل انکار است تا از این طریق در راستای شفاف سازی مالی اقدام شود.

سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی دولت سیزدهم نیز در این دیدار با قدردانی از نظارت های موثر دیوان محاسبات، گفت: در دوره اخیر، ارتباط موثری بین وزارت اقتصاد و خزانه داری کل کشور با دیوان محاسبات کشور شکل گرفته است و این رویکرد قابل ارتقا و توسعه است.

وزیر اقتصاد با اشاره به تجمیع تمام درآمدهای کشور در حساب واحد خزانه، افزود: وزارت اقتصاد برنامه های خوبی را در راستای تحقق حساب واحد خزانه دارد و در این زمینه آماده افزایش همکاری با دیوان محاسبات برای تحقق کامل این موضوع هستیم.

وی در ادامه تاکید کرد: برای تحقق کامل اهداف اقتصادی قانونگذاران، افزایش تعاملات بین وزارت اقتصاد، دیوان محاسبات و سازمان برنامه و بودجه، امری انکارناپذیر است و ما آماده ایم تا در این باره کارگروه مشترکی تشکیل شود.

خاندوزی در پایان اظهار داشت: می توان با اولویت دهی و تقسیم بندی شرکت ها، نظارتی اثربخش تر در قبال آنها را اعمال کرد و شفافیت در این حوزه را بهبود بخشید.

در این دیدار که با حضور سید رحمت الله اکرمی، خزانه دار کل کشور و همچنین محمد هادی سبحانیان، رئیس سازمان امور مالیاتی نیز همراه بود، ضمن تاکید بر احیا و کاربردی تر شدن اهداف صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی ساختمان، راهکارهای افزایش تعاملات میان وزارت اقتصاد با دیوان محاسبات کشور، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « لزوم ساماندهی اقتصادی اتباع خارجی » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *