راه‌اندازی ۱۵۲ کارگاه اشتغالزایی در مناطق کم برخوردار شیراز

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: راه‌اندازی ۱۵۲ کارگاه اشتغالزایی در مناطق کم برخوردار شیراز

ایسنا/فارس فرمانده سپاه فجر فارس با اشاره به اقدامات محرومیت‌زدایی در شیراز از راه‌اندازی ۱۵۲ کارگاه اشتغالزایی در مناطق کم برخوردار این کلان‌شهر خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار یدالله بوعلی امشب، ۳ مهرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به فعالیت‌های محرومیت‌زدایی در شیراز گفت: ۱۵۲ کارگاه جهت اشتغال‌آفرینی در محلاتی که کم‌برخوردار هستند، راه‌اندازی کردیم.

وی با بیان اینکه هرکدام از ما دارای توان و ظرفیتی هستیم که وقتی درکنار هم قرار بگیریم منجر به حل مشکلاتی می‌شود، افزود: اقداماتی که در حوزه محرومیت‌زدایی انجام می‌شود با محوریت شهرداری با کمک و هدایت شورای شهر شیراز است.

بوعلی تصریح کرد: در استان فارس ۳ قرارگاه وجود دارد و نخست قرارگاه محرومیت‌زدایی استان است که با مشارکت تمام دستگاه‌ها انجام می‌شود و یک قرارگاه با محوریت پیشرفت و آبادانی که در ۶ شهرستان و در هر شهرستان یک دهستان را مورد حمایت قرار می‌دهیم.

فرمانده سپاه فجر فارس با بیان اینکه فعالیت‌های این قرارگاه در حمایت از شهرستان‌های کوه‌چنار، ممسنی، خفر، اقلید، خرم‌بید و استهبان انجام می‌شود، گفت: همچنین قرارگاه سوم صیانت از سومین حرم اهل بیت(ع) است.

وی با اشاره با اینکه بیشترین حوزه فعالیت در حوزه محرومیت و عمرانی با حوزه شهرداری شیراز است، اضافه کرد: یکی از کارهایی که در سطح شهر شیراز در سال گذشته شروع شده موضوع مسکن بوده است. همچنین محرومیت‌زدایی برای اولین بار در شهر شیراز توسط شورای شهر و شهرداری شیراز به طور ویژه پیگیری می‌شود.

بوعلی، وجه تمایز بین شهرداری و شورای شهر شیراز با سایر کلان شهرها را داشتن کمیته محرومیت‌زدایی ذیل شورای شهر دانست و گفت: امید است که خیر این کار در تمام رشد و پیشرفت شهر شیراز شود.

فرمانده سپاه فجر فارس بیان کرد: قرارگاه احمدبن موسی(ع) علاوه بر محرومیت‌زدایی در تمام بخش‌های دیگر و بخشی از فعالیت در شهر شیراز فعال است و بخشی کار دیگرشان در خارج از شهر شیراز همچون راه روستایی … است.

وی با بیان اینکه امسال در شهر شیراز ۹۹ روستا فاقد معابر آسفالت بود و زندگی برایشان سخت بود، افزود:‌ با کمک دهیاران، فرمانداران و راه و شهرسازی و به همت قرارگاه احمدبن موسی(ع) یک میلیون متر مربع آسفالت برای ۲۲ روستا بخش مرکزی۲۲ روستا سیاخ دارنگون و ۲۱روستا ارژن را انجام دادیم.

بوعلی بیان کرد: در سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ حدود ۱۰۰۰ واحد را پیشنهاد داده‌ایم و شورای شهر مصوب شد که بخش‌هایی که برای شهرداری بود، مشارکت شد و اکنون ۷۰۰ خانه به پایان رسیده است و ۳۰۰ واحد باقی مانده است و خبر خوب دیگر ۱۰۰۰ واحد دیگر اضافه می‌شود و این کار در محلات می‌تواند باعث رضایت‌مندی مردم شود.

فرمانده سپاه فجر فارس همچنین گفت: در آستانه فرا رسیدن سال تحصیلی جدید نزدیک ۱۵ هزار بسته لوازم‌التحریم تهیه کردیم و به کمک شهرداری میان دانش‌آموزان فارس اهدا شد.

وی در خصوص معتادین متجاهر نیز گفت:‌ اقداماتی در این زمینه انجام شده است اما این معضل همچنان در برخی از مناطق شیراز وجود دارد و در کنار این اقدامات، توانمندسازی معتادان و خانواده آنان هم باید مدنظر قرار گیرد.

انتهای پیام

بروزترین اخبار حوزه مهندسی عمران و ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « راه‌اندازی ۱۵۲ کارگاه اشتغالزایی در مناطق کم برخوردار شیراز » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *