برنامه ۴ ساله توسعه کلانشهر اردبیل تصویب شد

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: برنامه ۴ ساله توسعه کلانشهر اردبیل تصویب شد

ایسنا/اردبیل رئیس شورای شهر اردبیل ضمن یادآوری توسعه شهری در قالب برنامه مدون از تصویب برنامه ۴ ساله توسعه کلانشهر اردبیل خبر داد.

میرمحمدسیدهاشمی، سوم مهر ضمن اشاره به توسعه شهری در قالب یک برنامه مدون، گفت: با هدف توسعه کلانشهر شهر اردبیل در قالب برنامه مدون و با موافقت اعضای شورای شهر، برنامه راهبردی عملیاتی ۴ ساله توسعه شهر اردبیل تصویب شد.

وی با بیان اینکه در این برنامه ۴ ساله نظرات نخبگان و صاحبنظران شهری جمع آوری و اعمال شده است، افزود: این برنامه عملیاتی با دعوت از اساتید دانشگاهی و کارشناسان متخصص و صاحبنظران حوزه شهری بعد از بررسی های کارشناسی در کمیسیون های تخصصی متعدد مطرح و در نهایت تصویب شده و اجرا خواهد شد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر اردبیل ادامه داد: هدف اصلی به نتیجه رساندن برنامه ۴ ساله توسعه است، چرا که توسعه در قالب یک برنامه مدون و دور از هرگونه اعمال سلیقه شخصی منجر به بهبود عملکرد و توسعه همه جانبه یکنواخت و مورد انتظار خواهد شد.

سیدهاشمی با اشاره به اینکه در حال حاضر شهر اردبیل با چالش های متعددی همچون عدم عدالت اجتماعی در برخی مناطق، کمبود فضای سبز، افزایش ترافیک شهری و غیره مواجه است، ادامه داد: به منظور جلوگیری از رخ دادن این گونه معضلات و مشکلات نیاز به یک برنامه ریزی مدون بود که با موافقت اعضای شورای شهر بعد از اعمال تغییرات و چندین پیشنهاد کارشناسی از سوی کارشناسان متخصص حوزه شهری به تصویب رسید.

رئیس شورای شهر اردبیل ضمن تقدیر و قدردانی از تلاش همه همکاران مجموعه مدیریت شهری در تدوین این برنامه چهار ساله خاطرنشان کرد: شهری پیشرو و توسعه یافته با زیرساختهای شهری و عمرانی و معماری و شهرسازی متعادل و متوازن، شهری سالم و با کیفیت در شاخص های زیست محیطی شهری، شهری ایمن و پیشرو در کنترل خطرات و بحرانها، شهری روان با زیرساخت های عبور و مرور کارآمد و شهری زیبا با سیمایی چشم نواز با جایگاه برتر توریستی و گردشگری با فرهنگ مشارکت، جو و شهری هوشمند متکی بر علم و فناوری از چشم اندارهای برنامه عملیاتی و راهبردی شهرداری می باشد.

انتهای پیام

بروزترین اخبار حوزه مهندسی عمران و ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « برنامه ۴ ساله توسعه کلانشهر اردبیل تصویب شد » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *