برنامه اکران پنجمین روز جشنواره فیلم فجر مشهد چیست؟

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: برنامه اکران پنجمین روز جشنواره فیلم فجر مشهد چیست؟

ایسنا/خراسان رضوی در پنجمین روز از بیست‌ویکمین جشنواره فیلم فجر مشهد ۱۴ فیلم در سینماهای منتخب مشهد روی پرده می‌رود.

در ادامه اکران فیلم‌های جشنواره فیلم فجر در مشهد، امروز ۲۰ بهمن‌ماه فیلم‌های «ساعت جادویی»، «پرواز ۱۷۵»، «صبح اعدام»، «پرویزخان»، «شمشیر و اندوه»، «مجنون»، «نپتون»، «قلب رقه»، «آسمان غرب»، «آپاراتچی»، «آغوش باز»، «بهشت تبهکاران»، «شه‌سوار» و «تابستان همان سال» اکران می‌شود که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

ساعت جادویی

برنامه اکران پنجمین روز جشنواره فیلم فجر مشهد چیست؟

انیمیشن ساعت جادویی به کارگردانی محمدعلی بصیری نیک یکی از انیمیشن‌های سینمایی است که در چهل و دومین دوره جشنواره فیلم فجر اکران می‌شود.

این انیمیشن از جایی آغاز می‌شود که یک پسر بچه به واسطه هدیه‌ای که از پدر بزرگ خود دریافت می‌کند، موفق به سفر در زمان می‌شود و به دوران کودکی مادربزرگ خود می‌رود.

این انیمیشن سینمایی با مخاطب کودک و نوجوان از تولیدات حسینیه هنر بوده و محصولی از مدرسه سینمایی اندیشه و هنر که به نام ماه شناخته می‌شود؛ است.

«ساعت جادویی»، در پردیس سینمایی آفریقا و هویزه به ترتیب از ساعت ۱۰ و ۱۲ اکران می‌شود.

پرواز ۱۷۵

برنامه اکران پنجمین روز جشنواره فیلم فجر مشهد چیست؟

پرواز ۱۷۵ فیلمی به کارگردانی و نویسندگی محمدحسین حقیقت دوست است. ماجرای فیلم از آن‌جا آغاز می‌شود که یک کودک جنوبی یک ماهی صید می‌کند. او در کمال تعجب در شکم ماهی متوجه چیزی می‌شود.

چیزی که در شکم ماهی پیدا می‌شود؛ انگشتری است که به یکی از شهدای مفقودالاثر جنگ ایران و عراق تعلق دارد. ادامه داستان این فیلم با پیچ و خم‌های خود، به گونه‌ای جلو می‌رود که این انگشتر به دست مادر این شهید که سال‌هاست چشم‌انتظار خبری از پسرش است، برسد.

جمشید هاشم‌پور، ثریا قاسمی، جعفر دهقان، رضا توکلی، مجید پتکی، اسماعیل خلج، اتابک نادری و افشین صالحی از جمله بازیگران این فیلم هستند.

«پرواز ۱۷۵»، نیز از ساعت ۱۳ در پردیس سینمایی آفریقا اکران می‌شود.

صبح اعدام

برنامه اکران پنجمین روز جشنواره فیلم فجر مشهد چیست؟

«صبح اعدام» فیلمی به کارگردانی و نویسندگی بهروز افخمی است. داستان این فیلم اقتباسی از گزارش واقعی خبرنگار روزنامه کیهان از مراسم تیرباران طیب حاج‌رضایی و اسماعیل رضایی است.

«صبح اعدام» برشی از لحظات پایانی زندگی طیب حاج‌رضایی و اسماعیل رضایی است که در پی قیام ١۵ خرداد ۱۳۴۲ محکوم به اعدام شدند. داستان فیلم در فاصله زمانی ۵ تا ۶:٣۰ صبح این روز روایت می‌شود.

ارسطو خوش رزم، مسعود شریف، داود فتحعلی بیگی، پوریا منجزی، مهرداد نیکنام، محسن آوری، کاوه دارابی و فریبا آذرشب از جمله بازیگران این فیلم هستند.

«صبح اعدام»، نیز از ساعت ۱۵:۳۰ در پردیس سینمایی آفریقا اکران می‌شود.

پرویزخان

برنامه اکران پنجمین روز جشنواره فیلم فجر مشهد چیست؟

«پرویز خان» فیلم درام ورزشی به کارگردانی علی ثقفی است. پس از پیروزی انقلاب و در دهه ۶۰، نام پرویز دهداری با سرمربی‌گری تیم ملی فوتبال دوباره بر سر زبان‌ها افتاد. سال‌هایی که دهداری تیم ملی را برای حضور در بازی‌های آسیایی۱۹۸۶ سئول آماده کرد.

سعید پورصمیمی، مریم سعادت، بهنام تشکر، حمیدرضا پگاه، علی باقری، المیرا دهقانی، یدالله شادمانی و بامداد افشار از جمله بازیگران این فیلم هستند.

«پرویزخان»، نیز از ساعت ۱۸ در پردیس سینمایی هویزه اکران می‌شود.

شمشیر و اندوه

برنامه اکران پنجمین روز جشنواره فیلم فجر مشهد چیست؟

انیمیشن سینمایی «شمشیر و اندوه» به کارگردانی مشترک عماد رحمانی و مهرداد محرابی است. این فیلم از تازه‌ترین نمونه‌ها در این باب به حساب می‌آید که قصه خود را در بستری مذهبی روایت می‌کند. در سالی که معاویه بر مسند قدرت بوده و امام حسن (ع) همراه یارانش به مدائن که ساکنان آن رگ و ریشه ایرانی داشته، می‌رود.

این فیلم به لحاظ تکنیک وضعیت قابل قبولی داشته و در آن برای نخستین بار از تکنیک اسکن انسانی در خلق شخصیت‌ها بهره گرفته شده که کمک شایانی به کیفیت نهایی فیلم کرده است.

«شمشیر و اندوه»، نیز از ساعت ۲۰:۳۰ در پردیس سینمایی آفریقا اکران می‌شود.

مجنون

برنامه اکران پنجمین روز جشنواره فیلم فجر مشهد چیست؟

«مجنون» برشی از حماسه‌آفرینی‌های شهیدان «مهدی و مجید زین‌الدین» از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس است. این فیلم نقش این دو برادر شهید را در عملیات بزرگ «خیبر» به تصویر می‌کشد.

فیلم «مجنون» به تهیه‌کنندگی عباس نادران و کارگردانی مهدی شامحمدی که فیلمبرداری آن در جنوب کشور به پایان رسید.

سجاد بابایی، شبنم قربانی، بهزاد خلج و حسام منظور از جمله بازیگران این فیلم هستند.

«مجنون»، در پردیس سینمایی هویزه و اطلس به ترتیب از ساعت ۲۲:۳۰ و ۱۵:۳۰ اکران می‌شود.

نپتون

برنامه اکران پنجمین روز جشنواره فیلم فجر مشهد چیست؟

فیلم «نپتون» یکی از فیلم‌های اجتماعی حاضر در چهلمین جشنواره فیلم فجر به کارکردانی محمد ابراهیم غفاریان و نویسندگی مرجان ساداتی است.

در خلاصه این فیلم آمده است «یک سال نپتون، معادل ۱۶۵ سال زمین! یعنی یک بپه یه ساله در نپتون یک پیر ۱۶۵ ساله روی زمین!».

بهدوخت ولیان، آرمین رحیمیان، مسعود کرامتی و بهناز جعفری از بازیگران این فیلم هستند.

«نپتون»، در پردیس سینمایی هویزه و مهر کوهسنگی به ترتیب از ساعت ۱۳ و ۲۰:۳۰ اکران می‌شود.

قلب رقه

برنامه اکران پنجمین روز جشنواره فیلم فجر مشهد چیست؟

«قلب رقه» به کارگردانی خیرالله تقیانی‌پور محصول مشترک بنیاد رسانه‌ای بیان و بنیاد سینمایی فارابی است. این فیلم عاشقانه با محوریت داعش که زیر بمباران رژیم صهیونیستی در سوریه فیلم‌برداری شده است.

شهرام حقیقت دوست، شادی مختاری، عبدالله نصاری، فرهاد قائمیان، هدایت هاشمی، محمدرضا شریفی‌نیا، مهدی شیخ عیسی و عامر علی در این فیلم به ایفای نقش پرداختند.

«قلب رقه»، در پردیس سینمایی هویزه، ویلاژتوریست، اطلس و پارک بازار به ترتیب از ساعت ۱۸، ۱۸:۱۵،۱۸ و ۱۵ اکران می‌شود.

آسمان غرب

برنامه اکران پنجمین روز جشنواره فیلم فجر مشهد چیست؟

«آسمان غرب» دومین حضور محمد عسگری در جشنواره فیلم فجر است. این فیلم با نگاهی متفاوت رشادت، غیرت و میهن دوستی خلبان شهید علی اکبر شیرودی و دیگر همرزمانش را در روزهای آغازین جنگ به تصویر می‌کشد.

میلاد کی مرام، امیرحسین آرمان، نادر فلاح، آرمین رحیمیان، کریم امینی، روح الله زمانی، پیام اینالویی، یوسف فروتن، راحله لطفی، پرهام غلام‌لو، سمیه مهری، نیوشا علی‌پور و نسیم ادبی در این فیلم به ایفای نقش پرداختند.

«آسمان غرب»، نیز از ساعت ۲۰:۳۰ در پردیس سینمایی هویزه اکران می‌شود.

آپاراتچی

برنامه اکران پنجمین روز جشنواره فیلم فجر مشهد چیست؟

فیلم «آپاراتچی» درباره عشق و دلدادگی به هنر و سینما است. ماجرا در اوایل دهه شصت در تبریز می‌گذرد. داستان این فیلم روایت یک نقاش ساختمان (با بازی تورج الوند) به نام جلیل است که دلبستگی خاصی به سینما دارد. وی سابقه تولید چند فیلم کوتاه را با استعداد و اشتیاق خود داشته و رویای ساخت اولین فیلم سینمایی خود را در دل می‌پروراند. او قصد دارد به هر نحوی که شده اولین فیلم بلند خود را بسازد و به آرزوی بزرگ خود که دستیابی به سیمرغ بلورین جشنواره فجر است؛ دست پیدا کند.

بهنام تشکر، هومن برق نورد و علیرضا استادی در این فیلم ایفای نقش می‌کنند. فیلم «آپاراتچی» در ژانر طنز و کمدی ساخته شده و به نوعی کمدی نوستالژیک است.

«آپاراتچی»، نیز از ساعت ۱۸ در پردیس سینمایی سیمرغ اکران می‌شود.

آغوش باز

برنامه اکران پنجمین روز جشنواره فیلم فجر مشهد چیست؟

فیلم «آغوش باز» ششمین حضور بهروز شعیبی به عنوان کارگردان در جشنواره فیلم فجر است. او در این فیلم به سراغ یک روایت عاشقانه رفته و این فیلم را با حضور تعداد زیادی از بازیگران مطرح تولید کرده است.

در خلاصه فیلم آمده است « سه قصه عاشقانه…، سه زوج در فراز و نشیب روابط عاطفی، فرصت می‌یابند به تعریف جدیدی از عشق برسند».

حامد کمیلی، محسن کیایی، گلاره عباسی، شبنم گودرزی، جواد خواجوی، وحید نفر، علی عطایی، روژین فاطوری‌فر، ساینا توکلی، میثم نوروزی، سهیل هژبر، مسعود خانی، مهدی هاشمی، احترام برومند و حسن معجونی، هاتف شعیبی و نفس نکی بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

«آغوش باز»، نیز از ساعت ۲۰:۳۰ در پردیس سینمایی سیمرغ اکران می‌شود.

بهشت تبهکاران

برنامه اکران پنجمین روز جشنواره فیلم فجر مشهد چیست؟

فیلم «بهشت تبهکاران» به‌عنوان اثر سینمایی رزرو برای رونمایی در جشنواره چهل‌ویکم فجر قرار داشت، اما مراحل پس‌تولید آنقدر طولانی شد که به جشنواره سال گذشته نرسید.

فیلم «بهشت تبهکاران» حول یک کارمند جوان شرکت نفت می‌چرخد که به تازگی از آزمون‌های استخدامی سربلند بیرون آمده است. او شیفته‌ دختری می‌شود که در واقع وسیله‌ای است از سوی مخالفان ملی شدن صنعت نفت برای از راه به در کردن او. این عشق مرد جوان را قدم‌به‌قدم به مرگ نزدیک می‌کند. او حسن جعفری است که متهم به قتل احمد دهقان، صاحب امتیاز روزنامه تهران مصور و مالک تئاتر نصر است.

امیرحسین آرمان، لادن مستوفی، سحر جعفری جوزانی، پژمان بازغی، حمید گودرزی، رضا یزدانی، بهنام تشکر، هومن برق‌ نورد، حسام منظور، رضا شفیعی‌ جم، فریبا متخصص، فخرالدین صدیق شریف، اسماعیل خلج، علیرضا جلالی ‌تبار، محمدرضا هاشمی، سهیل برخورداری، حمید متقی، فتح‌الله جعفری جوزانی، مهدی مهریار، جواد طوسی، افسانه بایگان و فرهاد قائمیان در این فیلم ایفای نقش می‌کنند.

«بهشت تبهکاران»، نیز از ساعت ۲۰:۳۰ در پردیس سینمایی ویلاژتوریست اکران می‌شود.

شه‌سوار

برنامه اکران پنجمین روز جشنواره فیلم فجر مشهد چیست؟

فیلم شه‌سوار ساخته حسین نمازی دومین فیلم کمدی اجتماعی او بعد از فیلم شادروان است که فضای کمدی آن یکی از آثار کمدی این دوره از جشنواره را پررونق کرده است.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است که «به‌ دنبال درگذشت پدر خانواده در جریان برگزاری عروسی که چندبار بهم خورده است، خانواده او قصد پنهان کردن این خبر را دارند.»

در این فیلم مهرداد صدیقیان، الناز حبیبی، هادی کاظمی، عباس جمشیدی‌فر، گیتی قاسمی، سعید عطایان، ایمان برات‌پور، حافظ نبی زاده، مهرناز افلاکیان، ناهید استواری، عزت‌الله رمضانی‌فر و امیر دژاکام ایفای نقش می‌کنند.

«شه‌سوار»، در پردیس سینمایی ویلاژتوریست، برفی و گلشن به ترتیب از ساعت ۲۲:۴۵، ۲۰:۳۰ و ۲۰:۳۰ اکران می‌شود.

تابستان همان سال

برنامه اکران پنجمین روز جشنواره فیلم فجر مشهد چیست؟

فیلم «تابستان همان سال» را محمد کلاری کارگردانی و علی اوجی تهیه کرده است. این فیلم در بخش سودای سیمرغ چهل و دومین دوره جشنواره فجر حضور دارد و سومین ساخته محمود کلاری در مقام کارگردان است.

در خلاصه این فیلم آمده است «عطای ۷ ساله را پیش یک رمالِ آینه‌بین می برند تا طی مراسمی دزد طلاهای عمه‌اش را در آینه شناسایی کند، عطا که هیچ تصوری از سرانجام آنچه در آن شرایط بر زبان می‌آورد ندارد، برای رهایی از آن وضعیت، هر آنچه از تعاریف عمه‌اش درباره‌ شک و تردید او نسبت به دزدی داوود پسر عمه دیگرش شنیده را بازگو می‌کند، غافل از آنکه این دروغ موجب عقوبتی دوراز انتظار برای کل خانواده می‌شود…».

علی شادمان، صابر ابر، فریبا نادری، سمیرا حسن‌پور، سینا سرلک، رونیکا بهرام‌زاده، مهران مدیری، رویا جاویدنیا، نسیم ادبی و پژمان بازغی در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.

«تابستان همان سال»، نیز از ساعت ۲۰:۳۰ در پردیس سینمایی اطلس اکران می‌شود.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « برنامه اکران پنجمین روز جشنواره فیلم فجر مشهد چیست؟ » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *