استقرار ۱۰۰ شرکت دانش‌بنیان نوپا در پارک فناوری شریف در قالب برنامه «سیمرغ»

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: استقرار ۱۰۰ شرکت دانش‌بنیان نوپا در پارک فناوری شریف در قالب برنامه «سیمرغ»

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور در افتتاح ساختمان جدید پارک علم و فناوری دانشگاه شریف از استقرار ۱۰۰ شرکت دانش‌بنیان نوپا در این پارک در قالب برنامه سیمرغ خبر داد.

به گزارش ایسنا، روح‌الله دهقانی فیروزآبادی در مراسم بهره‌برداری از ساختمان جدید پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به ظرفیت دانشگاه و ناحیه نوآوری شریف در ایجاد و توسعه دانش‌بنیان‌های دانشگاهی، اظهار کرد: پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف، انصافاً یکی از پارک‌های توانمند علم و فناوری کشور بوده که همواره در مسیر رشد قرار داشته و زیست‌بوم فناوری و نوآوری شریف به سرعت در مسیر رشد و توسعه قرار دارد.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور با اشاره به حمایت از توسعه زیرساخت‌های ایجاد و استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان نوپا، گفت: ساختمانی که امروز افتتاح شد، با مساحت یک هزار متر مربع، فضای مفید کار فناورانه و نوآورانه در اختیار حداقل ۲۵ تیم نوآور قرار می‌دهد و یکی از گام‌ها در مسیر تحقق برنامه بزرگی است که تحت عنوان «سیمرغ» با هدف توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان اجرا می‌شود.

وی افزود: در قالب برنامه سیمرغ، پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف متعهد شده است تا حداکثر ظرف مدت دو سال، یکصد شرکت دانش‌بنیان نوپا را در حوزه‌های اولویت‌دار و مورد نیاز کشور به زیست‌بوم دانش‌بنیان ناحیه نوآوری شریف اضافه کند و از آنها حمایت‌های لازم را صورت دهد. 

دهقانی فیروزآبادی با اشاره به حمایت از توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان نوپای دانشگاهی  با همکاری دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری گفت: حمایت از استقرار، سرمایه‌گذاری بذری اولیه و تامین مالی از حمایت‌های معاونت علمی است. دانشگاه صنعتی شریف نیز تجهیزات، آزمایشگاه‌ها، استادان و سایر امکانات را ارائه می‌دهد تا این برنامه موفق باشد.

وی با اشاره به مزیت‌ها و ویژگی‌های زیست‌بوم دانش‌بنیان ناحیه نوآوری و پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف اظهار کرد: پارک علم و فناوری شریف در صدر بهترین پارک‌های علم و فناوری در سطح بین‌المللی قرار دارد و گام‌های ارزشمندی را در جهت ایجاد و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان، محصولات دانش‌بنیان و فناور برداشته است. در ناحیه نوآوری شریف، شرکت‌های دانش‌بنیان با مردم این محدوده زندگی می‌کنند.

رئیس بنیاد ملی نخبگان ادامه داد: این هم‌زیستی، هم ارتقای سطح منطقه و هم سطح توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان و رشد شرکت‌های دانش‌بنیان را به همراه آورده است.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور افزود: در حال حاضر نزدیک به ۶۶۰ شرکت دانش‌بنیان بسیار توانمند معادل ۸ درصد کل شرکت‌های دانش‌بنیان کشور در ناحیه نوآوری شریف در یک محدوده ۲۵۰ هکتاری فعالیت دارند که با همین روند می‌توانند تشکیل‌دهنده یکی از نواحی تاثیرگذار نوآوری در منطقه و تحول آفرین صنعت ما باشند.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « استقرار ۱۰۰ شرکت دانش‌بنیان نوپا در پارک فناوری شریف در قالب برنامه «سیمرغ» » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *