افتتاح ۲۸ پروژه سلامت در خراسان جنوبی

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: افتتاح ۲۸ پروژه سلامت در خراسان جنوبی

ایسنا/خراسان جنوبی مراسم بهره‌برداری از ۲۸ پروژه حوزه درمان استان خراسان جنوبی، با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به صورت ویدئوکنفرانسی برگزار شد.

بهرام عین الهی، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، امروز ۲۰بهمن در جریان سفر به خراسان جنوبی، در مراسم بهره‌برداری ویدئوکنفرانسی از ۲۸ پروژه حوزه درمان استان اظهار کرد: از این تعداد پروژه ۹ مورد در نهبندان، ۴ مورد سربیشه، ۳ مورد  قائن، ۳ مورد طبس، ۲ مورد سرایان و در شهرستان‌های بیرجند، بشرویه، خوسف و فردوس هر کدام یک پروژه به بهره‌برداری رسید.

 وی افزود: این تعداد پروژه شامل ۲ بیمارستان در شهرستان‌های خوسف و بشرویه، ۲ بخش MRI در شهرستان‌های فردوس و طبس، ۱۱ واحد پانسیون پزشکان، ۶ واحد اورژانس پیش‌بیمارستانی و ۷ واحد بهداشتی در استان به مجموع زیربنای ۱۰ ۱۶۴۰ مترمربع، هزینه‌های ساختمانی ۳۱۰ میلیارد تومان و هزینه‌های تجهیزاتی ۲۰۷ میلیارد تومان، است.

عین الهی با اشاره به برگزاری پویش ملی سلامت در کشور تصریح کرد: طرح سلامت خانواده نیز در ۱۹۵ استان کشور درحال اجرا بوده و در این رابطه ضمن تشخیص بیماری افراد و احتیاج به بستری شدن فرد بیمار، دولت ۹۵ درصد این هزینه‌ها را پرداخت
می‌کند.

 وزیر بهداشت با بیان اینکه در راستای کمک به جوانی جمعیت مراکز ناباروری خراسان جنوبی پیشرفت خوبی داشته است گفت: در دولت سیزدهم شاهد اخذ تأییدیه دو دانشکده علوم پزشکی بودیم که نشان می‌دهد برای هیچ نقطه‌ای از کشور محدودیتی وجود ندارد و خراسان جنوبی می‌تواند مستقلا کارهای ویژه‌ای انجام دهد و ما نیز حامی ارتقاء طرح‌های حوزه بهداشت هستیم.

جواد قناعت، استاندار خراسان جنوبی در آیین افتتاح این پروژه‌ها به مناسبت دهه فجر اظهار کرد: مجموع پروژه‌های قابل افتتاح و کلنگ زنی در دهه فجر ۱۴۰۲، ۹۱۴ پروژه با اعتبار ۳۸ هزار و ۶۲ میلیارد تومان است که از این تعداد ۸۷۱ پروژه افتتاحی با اعتبار هزینه شده ۱۹ هزار و ۸۱۱ میلیارد تومان است.

وی درخصوص عملکرد دولت سیزدهم در دو سال گذشته خاطرنشان کرد: در این مدت پنج هزار و ۷۷۸ پروژه با اعتبار بالغ بر ۱۴۵ هزار و ۷۵۹ میلیارد تومان افتتاح و کلنگ‌زنی شده است.

گفتنی است؛ فرمانداران خراسان جنوبی نیز در این مراسم به صورت وبیناری ضمن قدردانی از مسئولان کشوری و استانی برای ارتقای وضعیت بهداشتی درمانی شهرستان‌ها خواستار تامین و اختصاص تجهزات بیمارستانی، ارتقای بیمارستان ۳۲ تختخوابی بشرویه به ۶۴ تختخوابی، پرداخت معوقات نیروی انسانی بیمارستانی در طبس و ارتقای بیشتر تجهیزات پزشکی در برخی شهرها شدند.
 

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « افتتاح ۲۸ پروژه سلامت در خراسان جنوبی » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *