از کشف آرد تا لوازم شوینده و بهداشتی قاچاق در آذربایجان شرقی

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: از کشف آرد تا لوازم شوینده و بهداشتی قاچاق در آذربایجان شرقی

ایسنا/آذربایجان شرقی فرمانده انتظامی شهرستان تبریز از کشف بیش از ۱۶ تن آرد قاچاق به ارزش پنج میلیارد ریال در این شهرستان، خبر داد.

سرهنگ یداله جهان آرا در تشریح این خبر، گفت: در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ماموران کلانتری ۲۷ مایان درپی اعلام خبر مبنی بر احتکار و قاچاق آرد یارانه‌ای در یکی از محلات تبریز به محل اعزام شدند.

وی ادامه داد: ماموران در بازرسی از محل مورد نظر مقدار ۱۶ تن آرد قاچاق که فاقد هرگونه مدارک مثبته بود را کشف و در این رابطه یک نفر بازداشت و خودروی مربوطه نیز توقیف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان تبریز با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش آردهای کشف شده را پنج میلیارد ریال برآورد کرده‌اند، تاکید کرد: برخورد با سودجویان و مقابله با قاچاقچیان به صورت مستمر در دستور کار پلیس قرار دارد و شهروندان می‌توانند درصورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را سریعا به پلیس ۱۱۰ گزارش و پیشنهادات، انتقادات و تقدیرات خود را به شماره تلفن ۱۹۷ اطلاع دهند.

کشف لوازم شوینده و بهداشتی قاچاق در هشترود

فرماندهی انتظامی هشترود از کشف لوازم شوینده و بهداشتی قاچاق به ارزش ۹۰۰ میلیون ریال خبر داد.

سرهنگ کلام الله ابراهیمی در تشریح این خبر اظهار کرد: ماموران پلیس آگاهی شهرستان حین گشت زنی در اتوبان پیامبر اعظم(ص) یک دستگاه اتوبوس را به ظن حمل کالای قاچاق متوقف کردند.

وی افزود: در بازرسی از خودروی توقیف شده، دو هزار و ۴۲۸ قلم لوازم شوینده و بهداشتی قاچاق کشف شد؛ برابر اعلام کارشناسان مربوطه ارزش کالای مکشوفه ۹۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

فرماندهی انتظامی هشترود با اشاره به اینکه در این راستا یک دستگاه خودرو توقیف و یک نفر متهم بازداشت شد، تشریح کرد: متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی شد.

بازداشت سارق سیم کابل برق در سراب

فرمانده انتظامی شهرستان سراب از دستگیری سارق سابقه دار سیم کابل برق با هفت فقره سرقت خبر داد.

سرهنگ مرتضی فراقی در تشریح جزییات این خبر اظهار کرد: در راستای تشدید مبارزه با سرقت و در جهت شناسایی و بازداشت سارق یا سارقین با توجه به وقوع سرقت سیم کابل برق در سطح شهرستان رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران آگاهی شهرستان قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه، با انجام اقدامات اطلاعاتی و فنی پلیسی، متهم سابقه دار در زمینه سرقت سیم کابل برق و اماکن خصوصی را در سطح شهرستان شناسایی و در یک عملیات پلیسی توسط ماموران آگاهی بازداشت شد.

فرمانده انتظامی شهرستان سراب بیان کرد : متهم بازداشت شده در بازجویی‌های پلیسی ضمن اعتراف به پنج فقره سرقت سیم کابل برق و ۲ فقره سرقت اماکن خصوصی با تشکیل پرونده قضایی، برای متهم جهت انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

وی از شهروندان درخواست کرد: با رعایت نکات ایمنی در خصوص نگهداری اموال و دارایی‌های خود، منازل و ساختمان‌های نیمه کاره را به دوربین‌های مداربسته و سیستم‌های ضد سرقت تجهیز کرده و به محض مشاهده موارد مشکوک مراتب را در اسرع وقت از طریق تلفن۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند تا نسبت به شناسایی و بازداشت متخلفان اقدام شود.

کشف سیگار قاچاق در مراغه

فرمانده انتظامی شهرستان مراغه از کشف ۲۰ هزار و ۷۴۰ نخ انواع سیگار خارجی قاچاق به ارزش ۴۰۰ میلون ریال خبر داد.

سرهنگ  توحید فارسی در تشریح این خبر گفت: در پی دریافت گزارش‌هایی مبنی بر اینکه فردی در یکی از محلات شهر در مغازه خود اقدام به توزیع سیگار قاچاق و داروی غیر مجاز می‌کند، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران با انجام یکسری اقدامات فنی، پس از شناسایی محل نگهداری و فروش سیگارهای قاچاق با هماهنگی لازم در عملیاتی غافلگیرانه در بازرسی از این مغازه تعداد ۲۰ هزار و ۷۴۰نخ انواع سیگار خارجی قاچاق را کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان مراغه با اشاره به دستگیری یک نفر در این رابطه، تشریح کرد: کارشناسان ارزش مکشوفه را ۴۰۰ میلیون ریال برآورد کرده‌اند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری پلیس آذربایجان شرقی، وی با اشاره به اینکه برخورد با سودجویان و مقابله با قاچاقچیان به صورت مستمر در دستور کار پلیس این شهرستان قرار دارد، از شهروندان درخواست کرد: درصورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را سریعا با شماره تلفن و سامانه پیامکی ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

انتهای پیام 

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « از کشف آرد تا لوازم شوینده و بهداشتی قاچاق در آذربایجان شرقی » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *