صادرات ۴۲ میلیون دلاری تعاونی‌های همدان تا پایان پاییز

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: صادرات ۴۲ میلیون دلاری تعاونی‌های همدان تا پایان پاییز

ایسنا/همدان دبیر اتاق تعاون استان همدان گفت: تا پایان آذرماه امسال شرکت‌های تعاونی استان ۴۲ میلیون دلار صادرات داشته‌اند که پیش‌بینی می‌شود نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش بیش از پنج میلیون دلاری داشته باشد.

رحمان نادی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به فعالیت ۱۲۹۳ تعاونی در استان همدان، اظهار کرد: ۷۲۸ تعاونی تولیدی، ۳۸۹ تعاونی خدماتی و ۱۶۰ تعاونی توزیعی در استان همدان فعال هستند.

وی با بیان اینکه ۱۵ هزار و ۶۴۹ نفر در تعاونی‌های استان همدان شاغل هستند، تصریح کرد: در شهر همدان ۳۴۷ تعاونی فعال وجود دارد.

نادی با اشاره به اینکه بیشترین صادرات تعاونی‌های استان همدان در حوزه موادغذایی، کالا و لوازم ساختمانی و پوشاک بوده است، افزود: همچنین یک شرکت در حوزه تجهیزات آبیاری بارانی و قطره‌ای، یک شرکت در حوزه تولید دیگ‌های بخار و یک شرکت در حوزه تابلوهای برق و کنتورهای هوشمند چاه‌های کشاورزی از شرکت‌های تعاونی قوی در استان همدان هستند.

دبیر اتاق تعاون استان همدان با تأکید بر اینکه امسال چالش خاصی در زمینه تعاونی‌ها در استان وجود نداشت، اظهار کرد: مشکلات تعاونی‌های استان همدان عمدتاً ناشی از امور مالیاتی، تأمین اجتماعی و تأمین سرمایه است.

وی درباره بازارهای صادراتی تعاونی‌های استان همدان نیز خاطرنشان کرد: عراق، ترکیه، کویت، عمان، افغالنستان و اوکراین و روسیه از بازارهای هدف صادرات تعاونی‌های استان همدان است.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « صادرات ۴۲ میلیون دلاری تعاونی‌های همدان تا پایان پاییز » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *