شمار شهدای غزه به ۲۸ هزار و ۶۴ تن رسید/ هشدار حماس نسبت به تداوم حملات به بیمارستان ناصر

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: شمار شهدای غزه به ۲۸ هزار و ۶۴ تن رسید/ هشدار حماس نسبت به تداوم حملات به بیمارستان ناصر

در بحبوحه نشانه‌هایی از نزدیک شدن به عملیات زمینی مخرب در رفح که ارتش اشغالگر آماده انجام آن در این شهر مملو از آوارگان در نزدیکی مرز مصر با نوار غزه است، هواپیماهای اشغالگر حملات سدیدی را به رفح و خان یونس در جنوب غزه آغاز کردند.

به گزارش ایسنا، در صد و بیست و هفتمین روز از جنگ، هواپیماهای اشغالگر به حملات جداگانه خود به مناطق ویران شده نوار غزه ادامه می‌دهند و ده‌ها نفر را شهید و زخمی می‌کنند، آماری غم انگیز که هر روز تکرار می‌شود.

وزارت بهداشت غزه اعلام کرد، آمار شهدای غزه به ۲۸ هزار و ۶۴ تن رسید در حالی که تعداد زخمی‌ها به ۶۷ هزار و ۶۱۱ تن افزایش یافت.

این وزارتخانه افزود، در ۲۴ ساعت گذشته اشغالگران ۱۶ جنایت در غزه مرتکب شدند که ۱۱۷ شهید و ۱۵۲ زخمی برجای گذاشت.

روزنامه عبری یدیعوت آحارونوت شامگاه جمعه فاش کرد که طرح عملیات زمینی در شهر رفح در مجاورت مرز مصر با نوار غزه از حدود سه هفته پیش تهیه شده است.

این روزنامه در وبگاه خود توضیح داد که ارتش عملاً طرح خود را برای عملیات نظامی در رفح که شامل تخلیه ساکنان از آنجا نیز می‌شود، بدون مشخص کردن مقصد تخلیه، تایید کرد.

در این راستا دفتر رسانه‌ای دولتی در غزه نسبت به وقوع فاجعه در رفح هشدار داد. دفتر رسانه‌ای دولتی غزه گفت: ما نسبت به یک فاجعه و قتل عام جهانی در صورت حمله اشغالگران اسرائیلی به استان رفح هشدار می‌دهیم.

این دفتر افزود:  دولت آمریکا، جامعه بین‌المللی و اشغالگران را مسؤول کامل هرگونه اقدام نظامی در رفح می‌دانیم.

این در حالی است که خبرنگار الجزیره گزارش داد که تانک‌های اشغالگران در ورودی بیمارستان صحرایی اردن در مجاورت بیمارستان ناصر در خان یونس مستقر شده‌اند.

خبرنگار الجزیره همچنین گزارش داد که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی یک خودروی غیرنظامی را در غرب شهر رفح در جنوب نوار غزه بمباران کردند که منجر به شهادت سه نفر شد.

خبرنگار الجزیره در ادامه گفت: یک ماهیگیر فلسطینی بر اثر شلیک قایق‌های رژیم صهیونیستی در سواحل دیرالبلح در مرکز نوار غزه به شهادت رسید و یک ماهیگیر دیگر زخمی شد.

این خبرنگار افزود که حملات توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی و تیراندازی مداوم در مناطق شرقی جبالیا در شمال نوار غزه صورت گرفته است.

همچنین خبرنگار الجزیره گفت: در بمباران منازل فلسطینی‌ها توسط رژیم صهیونیستی از شب گذشته در مرکز و شمال رفح ۲۵ فلسطینی به شهادت رسیدند. طبق گزارش رسانه‌ها، در بمباران شب گذشته رژیم صهیونیستی که چندین منطقه در نوار غزه را هدف قرار داد، تعدادی از شهروندان شهید و تعدادی مجروح شدند که اکثر آنها کودک و زن بودند.

منابع پزشکی گزارش دادند که ۲۲ شهید در طول شب به بیمارستان ابویوسف النجار و بیمارستان کویت منتقل شدند اشغالگران سه خانه در شهر رفح را هدف قرار دادند. در نتیجه حمله به خانه‌ای در محله النصر در شمال شهر، دست‌کم ۱۱ شهروند شهید و تعدادی مجروح شدند، همچنین در بمباران رژیم صهیونیستی که خانه‌ای را در محله الجینه در شرق شهر هدف قرار داد، هفت شهروند از جمله کودکان شهید شدند.

منابع محلی گزارش دادند که در بمباران رژیم صهیونیستی که خانه‌ خانواده الجرمی در رفح در جنوب نوار غزه را هدف قرار داد، همچنین چهار شهروند شهید شدند.

خبرنگار الجزیره در ادامه گزارش داد که نیروهای اشغالگر به محاصره مجتمع پزشکی ناصر در خان یونس ادامه داده و به درب شمالی آن رسیده‌اند. پیشتر خبرنگار الجزیره گفته بود: تانک‌ها و توپخانه اسرائیلی طبقات بالایی مجتمع پزشکی ناصر را هدف قرار دادند. این خبرنگار پیشتر ثبت شهدا و مجروحان در اثر گلوله باران رژیم صهیونیستی به محوطه مجتمع پزشکی را تایید کرده بود.

منابع محلی از شهادت یک شهروند و زخمی شدن سه تن دیگر بر اثر تیراندازی تک تیراندازان اشغالگر در مقابل درب پذیرش بیمارستان ناصر در خان یونس خبر دادند. وزارت بهداشت در نوار غزه تایید کرد که نیروهای اشغالگر رژیم صهیونیستی به سمت دروازه‌ها، ساختمان‌ها و حیاط مجتمع پزشکی ناصر تیراندازی می‌کنند.

دکتر اشرف القدره، سخنگوی وزارت بهداشت غزه گفت بر اثر تیراندازی شدید داخل مجتمع پزشکی ناصر یک نفر را شهید و تعدادی مجروح شدند و تیم‌های پزشکی نمی‌توانند بین ساختمان‌های مجتمع تردد کنند.

وی در بیانیه‌ای افزود: از جان ۳۰۰ پرسنل بهداشتی، ۴۵۰ مجروح و بیمار و ۱۰ هزار آواره در داخل مجتمع پزشکی ناصر می‌ترسیم. القدره گفت: از نهادهای بین‌المللی می‌خواهم در داخل مجتمع پزشکی ناصر حضور یابند تا از آن و همه حاضران در آنجا محافظت کنند.

این در حالی است که جنبش حماس اعلام کرد ادامه محاصره مجتمع پزشکی ناصر در خان یونس جنایت جنگی در حق باقی مانده‌های کادر پزشکی است.

این جنبش تاکید کرد: نسبت به نقض حرمت تاسیسات بهداشتی که در قانون بین‌الملل بر حفظ و حمایت از آنها تاکید شده هشدار می‌دهیم و خواستار حمایت از مجتمع پزشکی ناصر و تاسیسات و کادر درمان و بیماران هستیم.

سخنگوی هلال احمر فلسطین نیز به الجزیره گفت حدند یک و نیم میلیون نفر در وضعیت بحرانی در مساحتی حدود ۲۰ درصد مساحت غزه زندگی می‌کنند.

این سخنگو با اشاره به وضعیت دختر فلسطینی هند رجب گفت سرنوشتش فاجعه آمیز بود او ساعت‌ها در وحشت زندگی کرده بود.

در عین حال توپخانه اشغالگران مدرسه طیبه محل اسکان آوارگان در شرق خان یونس را هدف قرار داد که باعث آتش سوزی در محل شد.

همچنین هلال احمر غزه اعلام کرد که به دلیل ۲ برابر شدن تعداد مجروحان و بیماران، کادر درمانی در رفح قادر به ارائه خدمات نیستند.

این در حالی است که مقاومت فلسطین در حال نبردهای شدید با ارتش اشغالگر در شهر غزه در شمال نوار غزه و خان ​​یونس است.

همچنین گفته می‌شود اشغالگران منطقه غیرنظامی در غرب خان یونس را هدف قرار دادند.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « شمار شهدای غزه به ۲۸ هزار و ۶۴ تن رسید/ هشدار حماس نسبت به تداوم حملات به بیمارستان ناصر » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *