راه‌اندازی کنسولگری دانشجویان خارجی/ ایجاد پایه‌های دیپلماسی علمی با ۱۰ کشور

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: راه‌اندازی کنسولگری دانشجویان خارجی/ ایجاد پایه‌های دیپلماسی علمی با ۱۰ کشور

ایسنا/خوزستان رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز با بیان اینکه کنسولگری دانشجویان خارجی در دانشگاه شهید چمران اهواز تشکیل شده است، گفت: پایه‌های دیپلماسی علمی را نیز با ۱۰ کشور خارجی ایجاد کرده‌ایم و در آینده نزدیک بین بسیاری از کشورهای خارجی تبادل دانشجو و کرسی‌های زبان فارسی خواهیم داشت.

علی‌محمد آخوندعلی در نشست خبری که امروز (۲۱ بهمن‌ماه) به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و به منظور تشریح دستاوردها برگزار شد، با تبریک فرا رسیدن دهه فجر و اعیاد شعبانیه با اشاره به پرداخت ۸۰ درصد اعتبارات دانشگاه بابت حقوق پرسنل، اظهار کرد: هنگام تحویل گرفتن مدیریت این دانشگاه، یک هزار و ۳۰۰ پرسنل و ۶۰۰ تا ۶۵۰ استاد داشتیم. نورم پرسنل نسبت به استادان باید ۰.۳ باشد این در حالی است که این رقم در دانشگاه شهید چمران اهواز شش برابر است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: دانشگاه را با ۱۵۰ میلیارد تومان بدهی و شرایط سخت از نظر زیر ساختی، خوابگاه‌های فرسوده و در زمان آموزش مجازی تحویل گرفتیم اما فورا تصمیم گرفته شد که باید آموزش به صورت حضوری برگزار شود. بنابراین سریعا اقدامات برای آماده‌سازی دانشگاه انجام شد و آموزش حضوری را آغاز کردیم.

رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به تقویت ارتباط دانشگاه با صنایع گفت: با بسیاری از صنایع خارج از دانشگاه و ادارات کل، ارتباطاتی برقرار کردیم به گونه‌ای که یکی از برنامه‌ها حفظ استعدادهای درخشان و اعطای بورسیه صنایع به این افراد بوده است.

وی بیان کرد: ما این ایده را دادیم اما دانشگاه یزد زودتر آن را عملیاتی کرد. انتظار می‌رود نهادهای حاکمیتی و وزارت صمت بیشتر در این زمینه کمک کنند.

پردیس علم و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز راه‌اندازی می‌شود

آخوندعلی گفت: یکی دیگر از برنامه‌های راهبردی، حرکت به سمت فناوری است که در این راستا بلافاصله راه‌اندازی پردیس علم و فناوری را در برنامه قرار دادیم که می‌تواند جایگاه یک پارک علم و فناوری را بگیرد. استادان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی می‌توانند کارهای فناورانه را در دانشگاه انجام دهند و خروجی کار آن‌ها به سمت کارگاه برود.

وی بیان کرد: در حال حاضر زیرساخت‌های این پردیس در حال آماده شدن است و با راه‌اندازی آن در زیرساخت‌های فناوری منطقه تحول ایجاد خواهد شد.

ایجاد پایه‌های دیپلماسی علمی با ۱۰ کشور خارجی  

رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه دانشجویان بین‌الملل عنوان کرد: در حال حاضر کنسولگری دانشجویان خارجی در دانشگاه شهید چمران اهواز تشکیل شده است.

وی افزود: پایه‌های دیپلماسی علمی را نیز با ۱۰ کشور خارجی ایجاد کرده‌ایم و در آینده نزدیک بین بسیاری از کشورهای خارجی تبادل دانشجو و کرسی‌های زبان فارسی خواهیم داشت.

آخوندعلی گفت: با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز جلساتی داشتیم و اکنون دانشگاه شهید چمران اهواز به پاتوق ارتباط با کشورهای عربی تبدیل شده است.

وی با اشاره به افزوده شدن ۱۸ تا ۲۰ درصدی اعتبارات این دانشگاه گفت: از طریق کمیسیون تلفیق مجلس و سازمان برنامه و بودجه ۷۵ میلیارد تومان به اعتبارات پایه امسال دانشگاه اضافه کردیم و با این کار توانستیم ۵۰ تا ۶۰ درصد بدهی‌ها را تعدیل کنیم.

رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به به‌روز بودن پرداخت‌های پرسنل بیان کرد: ساختمان‌هایی داشتیم که از قبل از انقلاب در اختیار این دانشگاه بود و تا حدی، اعتبار آن‌ها ساقط شده بود و معتادان به این ساختمان‌ها رفته بودند. بنابراین از طریق قانون مولدسازی دولت، ۱۲ تا ۱۳ منزل مسکونی را با ۱۰۰ آپارتمان جایگزین می‌کنیم تا مشکل استادان جوان در کوی استادان حل شود.

ادامه دارد

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « راه‌اندازی کنسولگری دانشجویان خارجی/ ایجاد پایه‌های دیپلماسی علمی با ۱۰ کشور » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *