رژیم صهیونیستی مدعی یافتن ۲ اسیر خود در غزه شد

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: رژیم صهیونیستی مدعی یافتن ۲ اسیر خود در غزه شد

ارتش رژیم صهیونیستی امروز (دوشنبه) مدعی شد، ۲ اسیر صهیونیست در نوار غزه را که تحت کنترل مقاومت حماس بودند، یافته است.

به گزارش ایسنا، «دنیل هاگاری» سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در این باره مدعی شد که نیروهای این رژیم در عملیاتی پیچیده ۲ اسیر صهیونیست را آزاد کردند.

طبق گزارش شبکه خبری الجزیره، وی مدعی شد: ما به ساختمانی که ۲ مرد ربوده شده (اسرای صهیونیست در غزه) در رفح در زیر پوشش شدید آتش بودند، یورش بردیم و موفق شدیم آنها را بیرون بیاوریم.

هاگاری در این باره گفت که این عملیات با همکاری نیروهای شاباک، یگان کماندو ارتش، نیروی دریایی و همچنین نیروهای یگان مرزبانی «یمام» انجام شد و ۱۳۴ اسیر همچنان در غزه هستند.

در همین راستا، «یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز در واکنش به این خبر گفت: نیروهای ما به ادامه وظیفه خود برای بازگرداندن افراد ربوده شده ادامه می‌دهند.

شبکه ۱۲ عبری نیز گزارش داد که اسرائیل جزئیات عملیات آزادی ۲ اسیر را در اوج اجرای آن به اطلاع دولت آمریکا رسانده است.

مقاومت فلسطین به رهبری حماس در سپیده‌دم هفتم اکتبر (۱۵ مهر) عملیات منحصر به فردی را با حمله به شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه «غلاف غزه» آغاز کرد و ده‌ها صهیونیست را به اسارت گرفت. کارشناسان این عملیات را یک شکست راهبردی برای رژیم صهیونیستی و ارتش «افسانه‌ای» ادعایی آن ارزیابی می‌کنند.

این عملیات باعث آغاز تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم اشغالگر به مناطق مسکونی در نوار غزه شد و این تجاوزات از هفتم اکتبر تا ۲۴ نوامبر (سوم آذر) ادامه داشت و پس از وقفه یک هفته‌ای جمعه اول دسامبر بار دیگر از سر گرفته شد.

طی این مدت و به‌رغم تمامی حملات وحشیانه و غیرانسانی علیه غیرنظامیان و به‌ویژه زنان و کودکان در نوار غزه، اما ارتش به اصطلاح افسانه‌ای رژیم صهیونیستی متحمل خسارات و ضربات بی‌سابقه‌ای شده است، تا جایی که خود صهیونیست‌ها ناگزیر به اعتراف به شکست در مقابل مقاومت فلسطین شده‌اند.

به‌رغم سانسور شدید نظامی، رسانه‌های عبری هر از چند گاهی گزارش‌هایی درباره میزان تلفات ارتش رژیم صهیونیستی منتشر می‌کنند که با آمار و ارقام رسمی مغایرت دارد.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « رژیم صهیونیستی مدعی یافتن ۲ اسیر خود در غزه شد » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *