افزایش ۲۲ درصدی خدمات رایگان درمانی در خراسان شمالی

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: افزایش ۲۲ درصدی خدمات رایگان درمانی در خراسان شمالی

ایسنا/خراسان شمالی مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان شمالی از افزایش ۲۲ درصدی خدمات رایگان درمانی در تامین اجتماعی استان خبر داد.

سعید صدرمنش در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: ماهانه حدود ۱۰۰ هزار خدمت سرپایی و حدود ۱۰۰۰ خدمت بستری رایگان ارائه می‌شود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۲۲ درصدی داشته است.

وی با بیان اینکه توسعه کمی و کیفی خدمات و ظرفیت‌های درمانی و عمق‌بخشی به خدمات سلامت، یکی از راهبردهای تحولی مورد توجه سازمان تامین اجتماعی در دولت سیزدهم است، گفت: بخش درمان سازمان تامین اجتماعی علاوه بر اینکه بزرگترین خریدار راهبردی درمان محسوب می‌شود، با در اختیار داشتن تعداد زیادی مرکز درمانی ملکی، دومین تولیدکننده خدمات سلامت بعد از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی است.

او بیان کرد: حدود ۳۷ درصد جمعیت یک میلیون نفری استان خراسان شمالی تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی است که در دو حوزه درمان مستقیم و غیرمستقیم به آنه ارائه خدمت می‌کنیم. در حوزه درمان غیرمستقیم با ۴۸۰ مرکز در سراسر استان قرارداد داریم و در درمان مستقیم نیز با یک بیمارستان ملکی ۱۰۹ تختخوابی در بجنورد، دو درمانگاه تخصصی در شهرستان‌های شیروان و اسفراین و یک درمانگاه عمومی در گرمه و جاجرم قرارداد داریم.

وی کسب رتبه نخست در درمان غیرمستقیم و رتبه سه مدیریت درمان بین مدیریت درمان‌های سراسر کشور در ارزیابی‌های سازمانی در ۶ ماه نخست امسال را نتیجه تلاش جهادی فعالان این عرصه دانست و گفت: بیمارستان ثامن الائمه (ع) بجنورد موفق به کسب رتبه یک اعتباربخشی در ارزیابی‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شد.

مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان شمالی برنامه‌های توسعه‌ای درمان استان در راستای افزایش خدمات به بیمه‌شدگان را شامل هتلینگ همه بخش‌های بستری، توسعه و احداث آشپزخانه صنعتی و سلف سرویس، احداث بخش ICU همراه دیالیز برای بیماران بستری، واحد آندوسکوپی، توسعه هتلینگ و ایجاد بزرگترین اورژانس استان به مساحت ۱۳۰۰ مترمربع با پیشرفت ۶۰ درصدی دانست.

وی احداث بزرگترین انبار دارویی استان به مساحت ۱۶۵۰ مترمربع با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی، اخذ مجوز احداث درمانگاه در مانه و سملقان، اخذ مجوزات لازم برای احداث ساختمان جدید درمانگاه شیروان و اخذ مجوز و کلنگ‌زنی درمانگاه گرمه و جاجرم را که توسط شرکت الومینا ساخته خواهد شد از جمله اقدامات انجام‌شده دانست.

صدرمنش ادامه داد: همگام با آغاز دولت سیزدهم و آغاز برنامه راهبردی توسعه ظرفیت‌های درمانی در سازمان تامین اجتماعی، احداث درمانگاه تخصصی بیمارستان ثامن الائمه (ع) در مرداد ماه ۱۴۰۰ آغاز و در دهه فجر با اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیارد ریال با حضور وزیر کشور افتتاح شد تا مردم استان خدمات بهتری دریافت کنند.

وی به همکاری با دانشگاه آزاد بجنورد برای جذب دانشجوی رشته پزشکی در این دانشگاه اشاره و اضافه کرد: بیمارستان ثامن الائمه (ع) بجنورد برای آموزش دانشجویان، توسط بازرسان وزارت بهداشت مورد تأیید قرار گرفت و این مهم به‌زودی تحقق می‌یابد.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « افزایش ۲۲ درصدی خدمات رایگان درمانی در خراسان شمالی » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *