پیشرفته‌ترین دستگاه درمان سرطان در مازندران تحویل شد

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: پیشرفته‌ترین دستگاه درمان سرطان در مازندران تحویل شد

ایسنا/مازندران رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل از تحقق وعده دولت پس از یک‌ماه از سفر وزیر بهداشت به این دانشگاه خبر داد و گفت: پیشرفته‌ترین دستگاه شتاب‌دهنده خطی با انرژی بالا برای درمان بیماری سرطان‌ با ارزش ۱۳۰ میلیارد تومان تحویل بیمارستان شهید رجائی بابلسر شد و به‌زودی نصب و راه‌اندازی می‌شود.

دکتر سیدعلی مظفرپور گفت: بیمارستان شهید رجایی بابلسر یکی از مراکز تابعه دانشگاه علوم پزشکی بابل به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز درمان بیماران سرطانی استان است.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بابل،  رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل بیان کرد: در این بیمارستان دو دستگاه از حدود ۲۰ سال گذشته وجود داشته که موجب ارائه خدمات زیادی به مردم استان بوده است و از سال‌ها قبل، نیاز بر این بوده که ارتقاء پیدا کند.

مظفرپور گفت: با توجه به سفر وزیر محترم بهداشت به دانشگاه علوم پزشکی بابل و بازدید از نحوه مطلوب ارائه خدمات به بیماران در بیمارستان شهید رجایی بابلسر قول تخصیص یک دستگاه پیشرفته‌تر به دانشگاه علوم پزشکی بابل داده شد.

پیشرفته‌ترین دستگاه درمان سرطان در مازندران تحویل شد

این مسئول بیان کرد: دستگاه مولتی انرژی یکی از مجهزترین و بهترین دستگاه‌های رادیوتراپی دنیا است ارزشی بالغ بر ۱۳۰ میلیارد تومان دارد که با هزینه وزارت بهداشت به دانشگاه علوم پزشکی بابل تخصیص پیدا کرد و تحویل بیمارستان شهید رجایی بابلسر شد.

وی ادامه داد: با نصب و راه‌اندازی این دستگاه قدرتمند، درمان‌ها دقیقتر، با عوارض کمتر و کارآیی بیشتر ارائه می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل افزود: علاوه بر این دستگاه، به‌زودی یک دستگاه شتاب دهنده خطی دیگر نیز به مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بابل تحویل داده می‌شود.

پیشرفته‌ترین دستگاه درمان سرطان در مازندران تحویل شد

مظفرپور اذعان کرد: اواخر آبان ماه سال جاری اولین و تنها دستگاه «سی تی سیمولاتور» شمال کشور، به منظور شبیه‌سازی درمان بیماران سرطانی در بیمارستان شهید رجایی بابلسر توسط دانشگاه علوم‌ پزشکی بابل خریداری و راه‌اندازی شد که هزینه این دستگاه حدود ۳۰ میلیارد تومان بوده است و می‌تواند محل دقیق توده‌ها را تشخیص دهد.

او با اشاره به اینکه بیمارستان شهید رجایی بابلسر با توجه به قدمت آن به ساخت فضایی جدید و مجهز نیاز داشت، گفت: عملیات اجرایی ساختمان جدید این بیمارستان نیز با ظرفیت ۲۸۵ تخت آغاز شد که اکنون با پیشرفت فیزیکی ۲۰ درصدی در حال انجام است.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « پیشرفته‌ترین دستگاه درمان سرطان در مازندران تحویل شد » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *