کاهش دمای هوا با فعالیت سامانه بارشی در استان اردبیل

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: کاهش دمای هوا با فعالیت سامانه بارشی در استان اردبیل

ایسنا/اردبیل هواشناسی استان اردبیل از هشدار سطح زرد شماره ۷۵ خبر داد و فعالیت سامانه بارشی با کاهش محسوس دمای هوا در کلیه مناطق استان را از مشخصه‌های این هشدار توصیف کرد.

بر اساس گزارش هواشناسی استان اردبیل فعالیت سامانه بارشی و سرد از پدیده های مورد انتظار هشدار سطح زرد شماره ۷۵ است و همچنین زمان شروع از عصر پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۲ و زمان پایان ظهر یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ خواهد بود.

وزش بادهای تند، بارش برف در سطح استان (بویژه در مناطق مرکزی و جنوبی استان)؛ کولاک برف در اثر وزش باد؛ رخداد مه و کاهش محسوس دمای هوا (از عصر جمعه تا یکشنبه) نوع مخاطرات این هشدار است.

اختلال در تردد شهری و برون شهری به دلیل لغزندگی و یخبندان؛ کاهش دید بر اثر مه و کولاک برف در جاده های مواصلاتی؛ وقوع یخبندان در سطح استان؛ تنش دمایی در سالن های دامداری، مرغداری و گلخانه ها؛ احتمال بسته شدن راه های روستایی و جاده های فرعی؛ احتمال شکستن شاخه های درختان و اختلال در عملیات های پروازی فرودگاه های استان اثرات مخاطره ای آن خواهد بود.

توصیه های سازمان هواشناسی برای هم استانی ها انجام تمهیدات لازم جهت برف روبی، نمک پاشی و محلول پاشی در مناطق شهری و برون شهری؛ مدیریت مصرف حامل های انرژی بویژه مصرف گاز؛ اجتناب از فعالیت‌های کوهنوردی و صعود به ارتفاعات به دلیل بارش سنگین برف، کولاک برف و سرمازدگی شدید؛ اجتناب و احتیاط در تردد در جاده ها و گردنه های استان و به همراه داشتن تجهیزات زمستانی؛ بازدید ضدیخ رادیاتور وسائط نقلیه و ماشین آلات کشاورزی جهت جلوگیری از خسارت احتمالی یخبندان (در مناطق سردسیر استان)؛ اجتناب از فعالیت های ساختمانی و عمرانی در فضای باز و کنترل دمای سالن های دامداری، مرغداری و گلخانه ها می باشد.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « کاهش دمای هوا با فعالیت سامانه بارشی در استان اردبیل » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *